Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 01.10.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.10.2012 19:22
ABONE OL

Şota ile yollar ayrıldı!

Kayserispor 2.5 yıldır takımın başında yer alan ile yollar ayrıldı.

Şota ile yollar ayrıldı!
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, ''Teknik direktörümüz , bütün ısrarlarımıza rağmen görevinden ayrıldı'' dedi.

"ŞOTA İSTİFA ETTİ"
Kadir Has Tesisleri'ndeki antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hurma, teknik direktör Şota Arveladze'nin, kendi isteği doğrultusunda istifa ettiğini belirterek, şunları kaydetti: ''Teknik direktörümüz Şota Arveladze, bütün ısrarlarımıza rağmen görevinden ayrıldı. Bu da tabii bizi çok derinden üzmüştür. Çünkü çok önemli bir teknik direktör olacağını düşündüğümüz kişi. Kulübümüze ciddi katkılarda bulundu. Çok da iyi çalıştı. Çok haysiyetli bir insan. Ama üzülerek söylüyorum ki ülkemizdeki futbol atmosferi insanlar bir oyun içerisinde zorluğa düştüklerinde kendini toparlamasına fırsat verecek ortamı oluşturmuyor. Hem kulüp başkanımız hem yöneticiler hem de ben bu ortamı oluşturmak için bütün gücümüzle uğraştık. Ancak o oluşturulan atmosferden çok etkilendi ve görevini bıraktı. Önümüzde çok önemli iki tane maç var. Bizim için de teknik direktör arayışı söz konusu olacak. Taraftarlarımıza mesaj vermek istiyorum. Hiç kimse merak etmesin Kayserispor için en uygunu, en doğrusu, en iyisi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da olacaktır.''

RESMİ SİTEDEN AÇIKLANDI
Bu şok ayrılığın ardından Kayserispor'un resmi sitesinde yer alan açıklama şu şekilde: "Kulübümüzde yaklaşık 2,5 yıldır görev yapan Teknik Direktörümüz Sayın Shota ARVELADZE tüm ısrarlarımıza rağmen, kendi isteğiyle görevinden ayrılmıştır. Kendisine değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür eder; başarılar dileriz… Ayrıca çok üzgün ve moralsiz olduğunu bildiğimiz taraftar ve camiamız hiç merak etmesin. Ligimizin en iyi kadrolarından birine sahip; Kayserispor onları mutlu edecek çözümleri ve sonuçları mutlaka yakalayacaktır."