Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2012 03:49
ABONE OL

Türkiye'nin kaderi onların elinde

8 disiplin müfettişi Türkiye hakkında geniş bir rapor hazırladı. Etik Kurulu raporu, PFDK kararı ve 'nin tavsiye mektubu da UEFA'nın masasında. G.Saray’ın eski yıldızı Popescu’nun da içinde bulunduğu Disiplin Kurulu belgeleri inceleyip kararını UEFA’ya sunacak. Ciddi cezalar gündemde...

Türkiye'nin kaderi onların elinde
Temmuz'dan bu yana Türk futbolunun ana gündem maddesi olan şike soruşturmasında artık son dönemece girildi... Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun açıkladığı kararların ardından gözlerin çevrildiği UEFA da bu hafta içinde beklenen açıklamayı yapacak. Çarşamba gününe kadar gerçekleştirilecek kritik toplantıların ardından Türkiye'nin kaderi belirlenecek. İşte kritik haftada yaşanacaklar...


MÜFETTİŞLERİN RAPORU BELİRLEYİCİ OLACAK
Başkanlığını Avusturyalı Dr. Thomas Partl'ın yaptığı 10 kişilik UEFA Disiplin Komitesi bugün Nyon'da bir araya gelecek. 8 disiplin müfettişinin hazırladığı rapor, komitenin kararında belirleyicilik gösterecek. Ayrıca TFF Etik Kurulu'nun iki raporu, PFDK'nın şike soruşturması hakkındaki gerekçeli kararı, Savcılık'ın hazırladığı iddianame ve TFF'nin UEFA'ya gönderdiği tavsiye mektubu da Disiplin Komitesi'nin
masasında olacak.

HERKES BÜYÜK MERAK İÇİNDE BEKLİYOR
Üyeler arasında Galatasaray'ın eski yıldızı Gheorghe Popescu'nun da bulunduğu Disiplin Komitesi çarşamba gününe kadar çok kritik toplantılar yapacak. Tüm bilgi ve belgeler incelenecek. Sonrasında da UEFA'ya gerekçeli karar sunulacak. Ardından top UEFA'da olacak. Avrupa futbolunun patronunun Türkiye hakkında vereceği karar herkes tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

CEZA ÇIKARSA GÖZLER TAHKİM'DE!
Futbol Federasyonu ve özellikle Fenerbahçe cephesinde gergin bir bekleyiş hakim... UEFA'nın PFDK'nın şike kararını yeterli görmediği ve bazı kulüplerimizi Avrupa Kupaları'ndan men edeceği ciddi şekilde konuşuluyor. Eğer böyle bir cezayla karşı karşıya kalırsak Tahkim süreci başlayacak. 12 kişiden oluşan UEFA Tahkim Kurulu, yapılacak itirazları inceleyecek ve son noktayı koyacak.

PLATİNİ KONUŞMUYOR!!!
UEFA Başkanı Michael Platini dün gazetecilerin şike soruşturması hakkındaki sorularını yanıtsız bıraktı... Artık karar sürecine girdiklerini ifade eden Platini, "Bu saatten sonra konuşmak doğru olmaz" ifadesini kullandı.

ELiNDE NELER
Aydınlar döneminde açıklanan 1. Etik Kurulu raporu. Yıldırım Demirören döneminde açıklanan 2. Etik Kurulu raporu. Savcılık iddianamesi ve yüzlerce sayfa tape. PFDK'nın gerekçeli kararı ve 'nin tavsiye mektubu. UEFA, Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı binlerce sayfalık rapor.


Herkesin gözü bu isimlerde!

UEFA TAHKİM KURULU
P.T.Marques (Başkan) . . . .İspanya
Björn Ahlberg . . . . . . . . . . . . .İsveç
Dr. Levent Bıçakcı . . . . . . . .Türkiye
Barry W. Bright . . . . . . . . .İngiltere
Goetz Eilers . . . . . . . . . . .Almanya
Mario Gallavotti . . . . . . . . . .İtalya
Ivaylo Ivkov . . . . . . . . .Bulgaristan
M.Joseph Maessen . . . . .Hollanda
Antonio Mortagua . . . . . .Portekiz
Patricia Moyersoen . . . . . . .Fransa
Michel Wuilleret . . . . . . . . . .İsviçre Olga
Zhukovska . . . . . . . .Ukrayna

* Levent Bıçakçı, taraf olabileceği için Tahkim'de oy kullanamayacak.

DİSİPLİN MÜFETTİŞLERİ
C.Georghiades (Başkan) K.Rus Kes.
Anna Bordiugova . . . . . . .Ukrayna
David Casserly . . . . . . . . . . .İrlanda
Karl Dhont . . . . . . . . . . . . . .Belçika
Petr Dolezal . . . . . . . . . . .Çek Cum.
Josef Geisler . . . . . . . . . .Avusturya
İlhan Helvacı . . . . . . . . . . . .Türkiye
J.Samuel Leuba . . . . . . . . . . .İsviçre
P.J. van Zunderd . . . . . . .Hollanda

* İlhan Helvacı, bu soruşturmada herhangi bir görev üstlenmedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.