Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 27.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.09.2011 15:11

Kulüpler hakemlerden şikayetçi

Kulüpler Birliği, yayımladığı açıklamada hakemlerin performansını eleştirdi.

Kulüpler hakemlerden şikayetçi
Kulüpler Birliği Vakfı'ndan yapılan açıklamada, sezon başında hakemlerin performansları eleştirilerek, ''Hakemlerimizin, oyun kurallarının kendilerine tanıdığı yetkiyi abartarak kullandığı düşüncesindeyiz'' denildi.

Kulüpler Birliği Vakfı, Spor Toto Süper lig'de yaşanan hakem hatalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Büyük sıkıntılar ile başladığımız 2011-2012 futbol sezonunun hakemlerimiz açısından da yoğun hatalar ile başlayıp devam ettiği kanaatindeyiz. Üzülerek belirtmek isteriz ki; hakemlerimizin, oyun kurallarının kendilerine tanıdığı yetkiyi abartarak kullandığı düşüncesindeyiz. Futbol oyununun saygın devam etmesi ile hakemlerin teknik kadroları ve oyuncuları sindirmesi anlamına gelen, hatta bazı hakemlerimizin hakarete varan tavırlar sergilemesi birbirleriyle bağdaşmayan iki sonuçtur.
Unutulmamalıdır ki; çok büyük kitleleri mutlu edebilmek ve futbol oyununun devamlılığını sağlayabilmek için kulüplerimiz çok büyük, hatta bazen altından kalkılamaz fedakarlıklar yapmaktadırlar. Futbolun en önemli unsurlarından olan hakemlerimiz, kendilerine gösterilen güveni futbolun gelişmesi için kullanmaya özen göstermelidir. Kulüpler Birliği Vakfı olarak bizlerin, Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılacak görüşmelerin ardından federasyon yetkililerimizin gerekli sağduyuyu göstereceği ve bu konuda kulüplerimiz için gereken adımları atacaklarına dair en ufak bir şüphesi yoktur.''

kalan karakter 1000

Dogrucu Davud Dogrucu Davud

Kuddusi Muftuoglu hakemlik yapamaz . Bunu 7 yildir yaziyorum , soyluyorum . Adamda bu yetenek yok . Oteki hakemler kotu degil . Bunyamin Gezer ve Tolga Ozkalfa biraz eksik .

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 27.09.2011 17:18
Süphesiz ve şikesiz bir futbol..! Süphesiz ve şikesiz bir futbol..!

Bu federasyon da yabanci hakemler fikrine karsi cikacaktir. Oysa hakemler de şike
olaylarinda "gözle görülmeyen" güclerden birisidir. UEFA nin bu konuyada el atmasi gereklidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 27.09.2011 16:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.