Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 27.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.09.2011 14:53
ABONE OL

Bakan Kılıç'tan şike uyarısı

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, şikeyle ilgili yeni düzenleme isteyen Kulüpler Birliği'ne uyarıda bulundu: Şikeye af gibi idrak edilmemeli.

Bakan Kılıç'tan şike uyarısı
Gençlik ve Spor Bakanı , olimpik ve paralimpik spor branşlarının federasyon başkanlarıyla Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü'nün binasında biraraya geldi.

Bakan Suat Kılıç, gazetecilerin futboldaki şike soruşturmasıyla ilgili bakanlığın bir hazırlığı olduğu iddialarını gündeme getirmesi üzerine ''Bakanlık olarak bu konuda bir hazırlık içinde değiliz, bundan sonraki süreçte de yasa değişikliği çalışması içinde asla olmayacağız" yanıtını verdi.

Kulüpler Birliği'ne uyarıda bulunan Bakan Kılıç, "Çalışmalarını 'şikeye af' gibi idrak edilebilecek çerçevenin dışına taşıması gerektiği kanaatindeyim"dedi.
Haberin devamı ↓reklam

Kamuoyunu bilgilendirmeden ve spor kamuoyunu yanlarına almadan yapacakları her türlü düzenlemeye reaksiyon olacağını dile getiren Kılıç, "Oluşabilecek bu reaksiyon da sahaya, hakem ve federasyon kararlarına yönelik güveni sarsacak nitelikte olabilecektir" diye konuştu.

Futbol taraftarlarının takımlardan daha fazla yıprandığını vurgulayan Bakan şöyle konuştu: "Hem takımları, hem taraftarları daha fazla yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur. Yeniden futbola, yeniden hakem kararlarına, yeniden neticenin sahada oynanan oyunun karşılığı olarak alındığına yönelik güveni tesis etmemiz lazım.''

kalan karakter 1000

vuralkantar vuralkantar // ANKARA

şikecıler düşünsünnnnnnnnnnnnnnn

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır6
cevapla 27.09.2011 16:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.