Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 16.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.09.2011 12:01
ABONE OL

Platini'den 'şike' açıklaması

UEFA Başkanı: Şike futbol için ölüm tehlikesidir.

Platini'den 'şike' açıklaması
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, futbolda yolsuzlukla mücadele edilmesi gerektiğini yineledi ve futbol için ''ölüm tehlikesi'' bulunduğunu söyledi.

Platini, UEFA'nın şike olaylarının tespiti için yeni oluşturduğu, futbol adamları, disiplin komisyonları, polis ve yargı birimleri arasındaki ilişkiden sorumlu olacak kurulunun İsviçre'nin Nyon kentindeki ilk toplantısının ardından yaptığı açıklamada, şikenin futbola büyük zarar verdiğini söyledi.

Michel Platini, ''Futbol, birçok spor gibi ölüm tehlikesi içinde. Bu sporun özünde, sonuçların doğruluğu yatar. Bu, en alt düzey maçtan Dünya Kupası'na kadar böyledir. Ancak zarlar hileliyse oynamanın ya da bu oyun için heyecanlanmanın anlamı kalmaz'' dedi.

Basında her gün şikeyle ilgili yeni haberlerin yer aldığını söyleyen Platini, bu ölüm tehlikesine karşı pes etmeyeceklerini ve tüm futbol ailesinin karşı saldırıya geçmeye hazır olduğunu kaydetti.

Spor dünyasının tek başına bu organize suçla başa çıkamayacağını, adaletin de tek başına yetersiz kalacağını belirten Platini, yeni kurulan kurula seslenerek, ''İşte burada yeni oluşturulan kurulun üyeleri devreye giriyor. Siz, futbol bilginizle bu sporun korunmasında çok önemli bir rol oynuyorsunuz'' dedi.

Fransız futbol adamı, kurul üyelerinin her ülkede futbol, disiplin kurulları, ulusal-uluslararası polis ve yargı birimleri arasındaki bağı güçlendirmekle görevli olduğunu hatırlattı.


kalan karakter 1000

muhammet muhammet

tek kirli lig türkiye ligi mi ceku?inter porto bunlar neden gitti o lanet lige....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.09.2011 13:25
CaRLoS CaRLoS

Aıl kararlar açıklandıgı zaman TS ninde ismi bir açıklanırsa o zaman Hamsiler siz düşünün Avrupaya 5 sene gidemeyeceksiniz zaten şikeciydiniz inşallah şikenizde meydana çıkacak Hayırlısıyla...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.09.2011 00:20
BAYKAL BAYKAL

DAMAR -DAMAR;ASALETİN RUHU TEK BAŞINA KÜKRÜYOR;MİLLİ TAKIMIN OMURGASINA SAHİP ÇIK!ADALETE SAHİP ÇIK!FUTBOLUN NAMUSUNA SAHİP ÇIK..----FEBE'Yİ DÜŞÜRME PLATFORMU------------

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 16.09.2011 22:29
Cem Cem

Aziz yıldırım çıkıp küme düşme kaldırılmasın diyor.Ts başkanı ise yalvarıyo çunku onların ses kayıtları bariz şike girişimi savcıda ses kayıtlarını inadına koymuyor belgeye bekletiyor.Klupleri düşürme maddesini uygulayıp Ts ve BJK i kurtarma peşinde devlet Aziz başkanı ise silahlı suç örgütü kurmaktan içerde tutacaklar.Herşey açık herkes bu yemi yutmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 16.09.2011 18:57
CELLAT CELLAT

FEBE MUHATABININ ARTIK UEFA OLDUĞUNU ANLAMADIYSA;İLERİDE ÇOK DAHA AĞIR DARBELER YİYEBİLİR..!!.AKILLI OLUN KENDİNİZ YAZILI DİLEKÇE VERİP DÜŞÜN ;YOKSA SENE SONU DÜŞÜRÜLMEK ÇOK ACI OLABİLİR..!!!...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır8
cevapla 16.09.2011 18:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.