Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.01.2011 14:46
ABONE OL

Maçta kavga çıktı

'nde Çekmece Belediyespor ile İskenderun Asaşspor arasında oynanan karşılaşmada futbolcular yumruk yumruğa birbirine girdi.

Maçta kavga çıktı
Yöneticilerin de karıştığı kavga soyunma odasında da devam etti. Mahmut Güller, Orbay Köylü, İrfan Genç triosunun yönettiği ve Çekmece Belediyespor'un 3-1 kazandığı karşılaşmada ardı ardına gelen gollerle birlikte İskenderun Asaşsporlu futbolcular, teknik kadro ve yöneticiler sahanın yeterince aydınlatılmadığını ve yağan yağmur nedeniyle futbol oynanmayacağı itirazlarını sözlü olarak ifade etmeye başladı.

Bu arada, maçın son 45 dakikasında futbolcular arasında yaşanan sert tartışmalar orta hakem Mahmut Gülle'nin tüm müdahalelerine rağmen yatışmayınca ilk tartışma
patlak verdi. İskenderun Asaşsporlu bir futbolcunun kırmızı kart görerek oyun dışına alınmasıyla artan ilk olay polis müdahalesi ile son buldu. Maçın son dakikalarına gelindiğinde ise 3-1'lik Çekmece Belediyespor galibiyetinin kesinleşmesiyle saha bir anda karıştı. Güvenlik güçleri önce hakemleri ardından Çekmece Belediyespor futbolcuları güvenlik çemberine alarak soyunma odalarına götürdü. Maç sonu futbolcular ve yöneticiler yumruk yumruğa birbirlerine girdiler.

İskenderun Asaşsporlu futbolcuların soyunma odasından kapının önünde bekleyen polislere pet şişe yağmaya başladı. Birbiri ardında oda içerisinden dışarıya atılan pet şişeler gerek taraftarlar gerekse polislerin vücutlarında patladı. Polisler cop kullanarak soyunma odasından dışarıya pet şişe fırlatan sporcuları engellemeye çalıştı. Yaşanan arbedede bir çevik kuvvet polisi parmağından yaralanırken polislerin kendilerine yönelik şiddeti önlemek ve soyunma odasına girmelerini engelleyenleri dağıtmak için biber gazlı müdahale isteği son anda her iki takımın teknik direktörlerinin araya girmesi ile engellendi. Taraftarlar ise çevik kuvvet ekipleri tarafından kovalanarak saha dışına çıkartıldı. İskenderun Asaşspor Teknik Direktörü Halit Ersoy, maçı kaybetmelerinin nedenini sahanın yeteri kadar aydınlatılmamış olmasına bağladı.

Bu arada, Asaşsporlu futbolcular ve yöneticiler Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Öztürk'e de tepki gösterdiler. Sahaya çağrılan çevik kuvvet ekiplerinin desteğiyle, soyunma odasından alınan Asaşsporlu futbolcular takım halinde Antakya Şehit Özen Polis Amirliğine götürüldüler. Olayların ardından İskenderun Asaşsporlu futbolculardan 6'sı yaklaşık 3 saat karakolda ifade verdi. Araçlarıyla birlikte Şehit Özen Polis Karakoluna götürülen futbolcular arasından 1 i taraftar 6'sı futbolcu 7 kişinin ifadeleri sahada bulunan güvenlik güçlerinin raporları doğrultusunda alındı. Maçın ardından hazırlanan rapor doğrultusunda Cumhuriyet Savcılığı tarafından futbolcular hakkında herhangi bir soruşturma açılıp açılmayacağına karar verilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.