Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.10.2010 11:19
ABONE OL

'dan bir ilk

Teknik Direktörü , Fenerbahçe’de bir yeniliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

Aykut Kocaman'dan bir ilk
Habertürk'e göre, artık yabancı oyuncular Türkçe konuşacak yeni gelenlerin de sözleşmesine "Türkçe öğrenecek" şartı konulacak.

Kocaman'ın gelecekle ilgili planlarından biri de yabancı oyuncuların dil problemi. Yıllardır Türkiye'de top koşturan birçok yabancı futbolcunun tek kelime dahi Türkçe konuşmaması yakın dönemde 'de son bulacak.

SORULARA TÜRKÇE YANIT VERECEKLER
İspanya, İtalya, İngiltere'deki yabancı oyuncuların kısa sürede o ülkenin dilini öğrenmelerini örnek gösteren Kocaman'ın yeni projesi yabancı oyuncuların Türkçe öğrenmesi. Özellikle gelecek sezonlar için böyle bir projesi olan genç çalıştırıcının bundan sonra yapılacak yabancı transferlerde futbolcuların mukavelelerine "Türkçe öğrenecek" ibaresi konulmasını planlıyor.

Böylelikle yabancı oyuncular, basın toplantılarında ve sosyal aktivitelerde Türkçe konuşarak cevap verecek. Eğer Kocaman bu projesini gerçekleştirirse Türk futbolunun kanayan yaralarından birine parmak basılacak...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.