Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 22.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.10.2010 16:01
ABONE OL

Fenerbahçe maçı için ne dedi?

'da mutlu son. Galatasaray'ın yeni teknik direktörü imza atıyor.

Fenerbahçe maçı için ne dedi?
Bu sabah İstanbul'a gelen Rumen teknik adam, havalimanından Bahçelievler Medical Park Hastanesi'ne giderek sağlık kontrolüne tabi tutuldu.

Daha sonra Florya Metin Oktay Tesisleri'ne geçen , burada kulüp yönetim kurulu üyesi Murat Yalçındağ, sportif direktör Adnan Sezgin ve antrenör Tugay Kerimoğlu ile tesisleri gezdi.

Hagi, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenecek imza töreninde basın mensuplarının karşısına çıktı.

İmza töreninde önce Yiğit Şardan konuşmaya başladı ve 'Takımımızın teknik direktörlüğüne Hagi'yi, yardımcılığına da Tugay Kerimoğlu'nu getirdik. Öncelikle Hagi'ye yuvana hoşgeldin diyorum' dedi...

Şardan'ın açıklamaları şöyle:

"Oturup tüm alternatifleri gözden geçirdik. Bize Türk ve yabancı birçok isim önerildi. Fakat biz yönetim olarak sezon ortasında bu takımı devralmak için mutlaka içimizden birisi olması gerek dedik. 'ı ve Türkiye koşullarını iyi bilen birisi olmasını istedik. Yani bu isimlerden birincisi Fatih Terim, ikincisi de Hagi'ydi. Birincisinin Terim olmasının nedeni de kadromuzdaki birçok oyuncuyla Milli Takım'da çalışması olmasıydı. Terim'le salı ve çarşamba günü görüştük ve bizden 12 saat süre istedi. Daha sonra Terim'le Polat Otel'de görüştük ve bize 'Ailemle görüştüm ve Türkiye'de çalıştığım sürede çok yıpratılıyorum ve teklifinizden onur duydum ve teşekkür ediyorum' dedi ve teklifimizi reddetti."

Daha sonra da Hagi'yle görüştük. Telefondaki görüşmemiz olumlu geçti ve Adnan Sezgin'in yönettiği süreç sonunda Hagi'yle anlaştık. Hagi'yle Tugay konusunda da anlaştık ve 'onunla iyi işler yapabiliriz' dedi."

HAGİ İSTANBUL'DA-İŞTE İLK FOTOĞRAFLAR-TIKLAYIN

Hagi'nin açıklamaları:

"Öncelikle herkese 'hoşbulduk' diyorum.
Sizleri görmekten ve bu kadar zamandan sonra tekrar birarada olmaktan mutluyum. Galatasaray'da teknik direktörlük yapmak büyük şeref. Zor bir dönem olduğunu biliyorum. Ama elimden gelenin en iyisini yapacağımı düşünüyorum. Ümit ediyorum ki Galatasaray'ın başında Fatih Terim'in yaptığından daha iyisini yaparım en azından onun yaptığı kadarını yaparım. Galatasaray'da büyük bir potansiyel var. Buna inanmasaydım gelmezdim. Bu sene olmasa bile önümüzdeki sene Avrupa liglerinde oynamak ve başarılı olmak istiyorum.

HAGI'DEN FENERBAHÇE MAÇI YORUMU

"Derbi maçı çok önemli ve Galatasaray'ın adının geçtiği her yerde kazanmak önemlidir. Fenerbahçe'ye saygım büyük ama kazanmak istiyoruz. Tek maç için buraya gelmedim."

HAGI: "ÖNEMLİ OLAN TAKIMA TEKRAR RUH KAZANDIRMAK"

"Takımdaki sorunları biliyorum. Galatasaray'da çok değerli oyuncular var. Oyunculara güvenim sonsuzdur ama oyuncular da her zaman takım için çalışmalıdır. Kollektif ve organize bir takım kurmak istiyoruz. Her zaman takım olarak kazanır veya kaybederiz. Önemli olan takıma tekrar ruh kazanmaktır. Detaylara girmek istemiyorum."

ŞARDAN'DAN 'HAKAN ŞÜKÜR' AÇIKLAMASI

"Hakan Şükür'ü de yeniden Galatasaray'a kazandırmak istiyoruz. Bizim arzumuz Hakan Şükür'ü tekrar profesyonel olarak kulübümüze kazandırmaktır. Hakan Şükür de Hagi ve Tugay gibi bu kulübe mal olmuş bir kişidir. Bu yöndeki çabalarımız da devam edecek."