Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 15.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.10.2009 14:17
ABONE OL

Planları böyle alt-üst oldu

Türkiye'nin Ermenistan ile dün akşam yaptığı maçta, planörle Bursa Atatürk Stadyumu'na inerek, Azerbaycan bayrağı açmak istediği iddia edilen 4 kişi gözaltına alındı.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, kendilerine ''Genç Atsızlar'' adını veren bir gruba mensup 4 kişinin, Azerbaycan bayraklarıyla şov yapmak ve dünyaya mesaj vermek amacıyla planörle maç esnasında stada inme teşebbüsünde bulunduklarını söyledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...


İstihbarat ekiplerinin takibi sonucunda konudan haberdar olunduğunu bildiren Harput, şöyle konuştu:
''İstihbarat ekiplerinin takibi sonunda, böyle bir şey bilgisi alınınca arkadaşlar bunu takip ettiler. Hazırladıkları planörle ve bu konuyla ilgili diğer dokümanlarla birlikte tam böyle bir şeye tevessül etmeden almak suretiyle bu olayın önüne geçmiş oldular. Bu çok önemli bir hadisedir. Yapılan araştırmalarda zanlılardan biri, daha önce planör kursu gördüğünü, hazırlık yaptığını ve ses getirmeyi amaçladığını, mesaj vermek istediğini sorgusunda ifade etmiş. Ve Allah'tan bizim güvenlik birimlerimizin iyi bir istihbaratıyla böyle bir şeyin meydana gelmesine fırsat vermeden zanlılar hemen etkisiz hale getirildi ve gözaltına alındılar. Bugün akşama doğru adliyeye sevk edilecekler.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.