Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 07.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.10.2009 12:52

Volkan ve Gökhan'a şok!

Özel bir bankanın şube müdürü, Fenerbahçeli milli futbolcular Gökhan Gönül ve Volkan Demirel'in de aralarında bulunduğu 30 kişinin hesabından para çekmekle suçlandı.

F.Bahçeli iki futbolcu dahil 30 kişiye şok... Vurgunun boyutu tam 700 bin TL. Müdür Bey artık hapiste.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, bir bankanın Kadıköy Hasanpaşa Şubesi'nde görevli müdürün, müşteri hesaplarından 700 bin TL'yi kendi hesabına aktardığı tespit edildi. Mağdurlar arasında Fenerbahçeli ünlü futbolcular Volkan Demirel ile Gökhan Gönül de bulunuyor.

Vurgun, bir banka müşterisinin, haberi olmadan hesabından yüklü miktarda para çekildiğini söylemesi ile ortaya çıktı. Banka, şikayet üzerine inceleme başlattı. 2 müfettiş, 2 hafta boyunca hesapları didik didik etti. Şikayetin doğru olduğunu belirleyen müfettişler, 30 ayrı hesapta da usulsüzlük yapıldığını, 700 bin TL'nin Banka Müdürü C.B. tarafından zimmete geçirildiğini tespit etti. Durum, savcılığa bildirildi. İstanbul Mali Şube ekipleri, müdür C.B.'yi kayınvalidesinin Kadıköy'deki evinde gözaltına aldı.

AĞABEYİNE AKTARMIŞ

Soruşturma kapsamında aralarında işadamları ile armatörlerin bulunduğu 30 kişinin hesaplarında bir yıl içinde, 4 milyon dolar, 16 milyon TL ve 400 bin euro hareketlilik saptandı. Olaydan habersiz müşterilerin hesaplarındaki paranın Müdür C. B. tarafından ikinci hatta üçüncü hesaplara aktarıldığı ve nakit para çekildiği tespit edildi. Paranın bir bölümünün C.B.'nin Antalya'da yat işletmecisi olan ağabeyinin hesabına aktarıldığı belirlendi. Şubeye bir yıl önce atanan müdürün, daha önce görevli olduğu bankadan gelirken, yanında birçok müşterisinin hesabını da getirdiği ortaya çıktı. İki gün gözaltında tutulan ve iddiaları reddeden Müdür C.B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÖKHAN'IN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

İSİMLERİ GİZLENDİ

Müdür C.B.'nin çektiği paraları bir süre sonra geri yatırdığı, ancak kriz nedeniyle açık verdiği belirlendi. C.B.'nin hesaplarını izinsiz kullandığı Volkan Demirel ile Gökhan Gönül adına kredi de çektiği tespit edildi. Müfettişlerin ise bankanın önemli müşterilerinden olan Volkan ve Gökhan'ın adlarını, rapora koymadıkları öne sürüldü. İddiaya göre, mağduriyetleri giderilen futbolcular soruşturmaya dahil edilmedi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.