Bugünkü
Takvim

'Paralel örgüt ailemi de tehdit etti'

Paralel örgütün 'terörist' diye dinlemeye aldığı : Darbe ajandası önceden hazırlanmış, dershane ile start verdiler

  • Siyaset
  • 12.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.11.2015 01:21
ABONE OL
'Paralel örgüt ailemi de tehdit etti'
Ekrem Dumanlı'nın Zaman gazetesinden hedef gösterip, Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup polislerin 'Terörist' diye dinlemeye aldığı Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin'in bu süreçte kendisiyle birlikte eşini ve kızı da takip edip tehdit ettikleri ortaya çıktı. Yusuf Tekin, "Beni daha Müsteşar olmadan tehdit etmeye başladılar. Kızımı ve eşimi dışarıda takip ederek tehdit ettiler. Anlıyoruz ki, bu örgüt darbe ajandasını dershane sürecinden çok önce hazırlamış, dershaneyi bahane ederek savaşı başlattılar" dedi. Önceki gün SABAH gazetesinin "Müsteşar bir anda terörist oldu" başlığı ile gündeme getirdiği, 'nın talimatıyla hedef gösterilen Yusuf Tekin, dershane krizi sürecinde yaşananları şöyle anlattı:

ÖNCEDEN HAZIRLANMIŞ: Ekrem Dumanlı'nın Zaman gazetesinin manşetten duyurduğu 'Eğitime darbe' başlıklı haberde, Milli Eğitim Bakanlığı içinde 1 yıl boyunca yapılan toplantılardan farklı farklı bilgiler toplanmış. Maksat habercilik olsa, ilk aldıkları bilgiyi hemen haber yaparlardı. Ancak kasım ayına kadar beklediler. Yerel seçimlere 5 ay kala, kendileri açısından en meşru görülebilecek bir yerden yani dershaneler mevzusundan savaş hareketini başlattılar.TEHDİT ETTİLER: MEB'de dershanelerin dönüşüm sürecinde, arkadaşlarıyla sinemaya giden kızımı çıkışta birkaç kişi yanına gelerek, "Babana söyle dershane mevzusunu kapatsın. Yoksa onun için iyi olmaz" diye tehdit ettiler. Aynı şekilde eşime de uzun süre takip ettikleri ortaya çıktı. Yabancı biri işyerine gelerek 'Bu konuyu kapatsın, sizin için iyi olmayacak" diye tehdit etti.

Safure CANTÜRK / SABAH

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.