Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.11.2015 01:49
ABONE OL

Dumanlı hedef gösterdi dinledi

'nın, dershane krizi sırasında Zaman'da hedef gösterdiği kişiler 'örgüt üyesi' diye dinlemeye alındı. Dinlenenler arasında Erdoğan ve Davutoğlu'nun danışmanları da var

Dumanlı hedef gösterdi Paralel polis dinledi
Selam kumpası soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılmasına rağmen 54 gündür polisten kaçtığı belirlenen Zaman eski yayın müdürü 'nın, dershane krizinin alevlendiği günlerinde gazeteden hedef gösterdiği kişilerin, terör polisi tarafından dinlemeye başlandığı belirlendi. 61'inci hükümetin dershanelerle ilgili yeni bir kanun tasarısı hazırladığı haberleri üzerine, şüpheli çizgisindeki Zaman gazetesinde, AK Parti hükümetinin bu girişimine karşı 14 Kasım 2013 itibariyle sert ve tehdit içeren bir kampanya başlatıldı.

AA GENEL MÜDÜRÜ DE DİNLENDİ
Soruşturma savcısı İrfan Fidan'ın tespitlerine göre, o süreçte Zaman tarafından hedef tahtasına oturtulan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in telefonları, ''terör örgütüne üye olmak, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunmak'' suçları kapsamında dinlendi. Yetmez gibi iletişim tespit tutanağı haline getirildi. Söz konusu örgüt ise hayali Selam-Tevhid Kudüs Ordusu Terör örgütüydü… Gazetede çıkan haberlerden sonra sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü soruşturmasına gerekçesiz olarak çok sayıda kişi dahil edildi. Bu kişiler arasında, o dönemde başbakan olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanları Mustafa Varank ve Sefer Turan, Dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun danışmanları Ali Sarıkaya ve Osman Sert ile Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Kemal Öztürk de bulunuyor.

MUSTAFA VARANK HEDEF OLDU
Mustafa Varank'ın kendi adına kayıtlı telefonu, 22 Kasım 2013'te herhangi bir hukuki gerekçeye dayanmayan kararla teknik takip altına alınırken, herhangi bir suç unsuru taşımamasına rağmen, 18 Aralık 2013'e kadar bu telefon üzerinden yapılan görüşmeler dinlenip depolandı. Yine aynı dönemde Sefer Turan, Ali Sarıkaya ve Osman Sert'in telefonlarının dinlenmeye başlandığını belirleyen savcılık, lerin AA genel müdürünü de ''terör örgütüne üye olmak, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunmak adı altında dinlendiklerini belirledi.

SARE HANIM'I BİLE DİNLEDİLER
Savcılığın tespitlerine göre Paralel örgütün hedefi, yapı için çok önemli olan dershaneler aleyhinde girişimde bulunan herkesi dinleyip, aleyhinde kullanılmak üzere bilgi toplamaktı. Erdoğan ve Davuoğlu, birçok telefon görüşmesini danışmanlarının telefonları üzerinden gerçekleştirdikleri için devletin zirvesinin konuşmaları da Paralel örgütçe dinlenmiş oldu. Hatta Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun görüşmeleri bile kaydedildi. Öte yandan savcılık, Ekrem Dumanlı'nın kendi adına kayıtlı telefonun HTS verilerinin yapılan ilk incelemesinde; dershane krizinin tırmandığı dönem ile 17 Aralık kumpası öncesinde ABD ile çok sık telefon görüşmeleri yaptığını saptadı. Bu görüşmelerin Pensilvanya'daki Fetullah Gülen'le yapıldığı sanılıyor.

SABAH

kalan karakter 1000

gago gago

bu ülke sizdn kurtulacak yakındır

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 11.11.2015 16:05
Ömer Ömer

Kimse şu soruyu sormuyor ben sormuş olayım :) Çapulcuları dinlemeyeceksin PKK yı dinlemeyeceksin devleti dinleyeceksin :) Yok böyle bir şey. Bu yapıya mensup bazıları şunu anlamıyor arkadaş biriyle kavga edeceksen dahi kavga etmesini öğren önce bağlı olduğun birimin içinde maaş alarak bağlı olduğun birime söz söyleyemezsin varsa kendine göre yanlış gördüğün çalışırsın basamağı çıkarsın görevi devir alırsın doğrusunu sen yaparsın. Alttaki üstekine sen kimsin diyor :) senin gözünde o kimse benim gözümde de sen kimsin. Bu ülkeye ait olmadığını hissediyorsan defolur gidersin pelsilvanyada ki it gibi dışarıdan hırlayabilirsin. Ama benim ülkemde bana hırlamaya hakkın yok!!!!! Hangi görevde hangi şirkette olursan ol.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 11.11.2015 02:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.