Bugünkü
Takvim

İsrail nabız yokluyor

ABONE OL
İsrail nabız yokluyor
saldırısının ardından kopan ilişkiler Kıbrıs hava sahasında yaşanan it dalaşıyla yeniden gerilirken, İsrail'in perde arkasında ilişkileri onarmak için harekete geçtiği ortaya çıktı. Üst düzey kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Tel Aviv, Ankara'yla yeniden masaya oturmak için bir süredir zemin yokluyor. Bu çerçevede İsrail tarafından doğrudan değil ancak dolaylı girişimler yapılıyor. İsrail, Avrupa'da kendisine yakın bulduğu, Türkiye ile de yakın ilişkiye sahip bazı ülkeler üzerinden Ankara'yla temas kurarak, "masaya yeniden oturalım" mesajı gönderdi. Mesaj Avrupa'daki bazı ülkelerin dışişleri bakanları üzerinden geldi. Ankara, mesaj ileten ülke yetkililerine, "Tutumumuzda bir değişiklik yok. İsrail özür dilemeli, tazminat ödemeli ve Gazze'ye uyguladığı ambargoyu kaldırmalı. Bu şartlar yerine geldiğinde diyaloğa açığız" yanıtı verdi.


Yahya BOSTANkalan karakter 1000

osman osman

Halen diretiyorsunuz,bizler inanmıyoruz.ABD ne derse o oluyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2012 11:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.