Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 27.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.09.2011 16:22
ABONE OL

'de tutuklama depremi

İhaleye fesat karıştırıldığı gerekçesiyle Belediyesi'ne düzenlenen operasyonda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 28 kişiden 19'u tutuklandı.

MHP'de tutuklama depremi
Tutuklananlar arasında İl Başkanı İsa Yalçın ve belediye başkan yardımcıları bulunuyor. Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz cuma günü Isparta Belediyesi'nde düzenlenen ihalelere fesat karıştırıldığı gerekçesiyle düzenlenen operasyonda gözaltın alınan 28 şüphelinin polisteki sorgusu tamamlandı. Emniyette sorguları tamamlanan MHP İl Başkanı İsa Yalçın ve belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan personeller ile bazı işadamları sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Adliyedeki savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan 28 şüpheliden 19'u 'ihaleye fesat karıştırmak ve resmi evrakta sahtecilik' suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklanan isimler şöyle;

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Göçer, Belediye Genel Koordinatörü Mehmet Ateşgül, Belediye Kültür Müdürü Hasan Arıtürk, Mali İşler Müdürü İsmail Hakkı Uysal, Fen İşleri Müdürü Hüseyin Altın, eski Basın Müdürü Ali Balcı, işadamları Ramazan Kabalak, Orhan Gürsel Gürbüz, reklam şirketi sahipleri Nurkaya Dursun ve Hilmi Ergül, belediye çalışanı İbrahim Güngör, heykeltıraş Elnur Keimi ile belediye adına çalışan Mustafa Küçüktütüncü, İhsan Akkuş, Hüseyin Tüylüoğlu, Hüseyin Tiryakioğlu, Hilmi Yasan ve Esmani Halı. Diğer 9 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.