Bugünkü
Takvim

burun estetiği ameliyatını karşılar mı? Devlet hastanelerinde burun estetiği ameliyatı yapılıyor mu?

Teknolojinin gelişimi en çok tıp dünyasındaki yöntemlerin değişmesinde rol oynamıştır. Özellikle ların sayısının arttığı günümüzde vatandaşlar, tarafından karşılanan tedavileri araştırmaya başladı. Estetik ameliyatlarda ise; buruna yapılan operasyonlar başı çekiyor. Peki, burun estetiğini SGK karşılıyor mu? Hangi durumlarda kişilerin burun estetiği masrafları SGK tarafından ödenir? İşte, burun estetiğine ilişkin öğrenilmek istenen bütün ayrıntılar.

  • SGK
  • 19.03.2020 12:01
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.03.2020 18:19
ABONE OL
SGK burun estetiği ameliyatını karşılar mı?

Burun ameliyatları çoğunlukla tekrar şekil vermek, küçültme ya da büyültme uygulamalarının yapılması, burun ucunu kaldırmak ve burundan kemik alınmasını içeren nedenlerle yapılır. Burun ameliyatları yüksek maliyeti olan ve vatandaşların ücretini ödemekte zorlandıkları cerrahi işlemler olarak bilinir. Ancak yasa çerçevesinden belirlenen durumlar için burun estetiği masrafları SGK tarafından ödenir.

BURUN ESTETİĞİNİ SGK KARŞILAR MI İŞTE DETAY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.