Bugünkü
Takvim

Başbakan Yıldırım'dan önemli açıklamalar

partisinin Elazığ'daki mitinginde vatandaşlara hitap etti.

  • Seçim
  • 23.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.03.2017 14:10
ABONE OL
Başbakan: CHP birden kuzu gibi oldu

, partisinin Elazığ il başkanlığınca Paşa Konağı'nda düzenlenen "Vefa Buluşması"na katıldı.

Türkiye'nin önünü açacak, milletin değişim konusundaki kararlılığını açık bir şekilde ortaya koyacak günün yaklaştığına işaret eden Yıldırım, 16 Nisan'ın, Türkiye'nin yeni bir miladı olacağını, 16 Nisan ile birlikte Türkiye'nin aydınlık yarınlara yelken açacağını vurguladı.

Halk oylamasına 24 gün kaldığını, geçmişten aldıkları güçle yepyeni bir geleceği inşa edeceklerini belirten Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz inanıyoruz, siz inanıyorsunuz, o halde başaracağız. Bizim bu millete olan sevgimizi anlamayanlar varsın konuşsunlar. Bu muhabbet bitmez, sevda asla bitmez. Bu güzel ülkeye hizmet aşkımız asla tükenmez. Bizler koltuklara, makamlara, mevkilere değil, milletin gönlünün rızasına talibiz. Milletin gönül rızasından başka hiçbir şerefli makam yoktur. Çocuklarımızın, geleceğe güvenle, umutla bakması, ülkeleri hakkında gurur duyması ve bunun bahtiyarlığı bize yeter. Sıkıntılarla, zorluklarla heba edilen kayıp yıllar devam etsin istemiyoruz."

'ERZURUMLU TEYO PEHLİVAN DUYSA BUNLARI PATAKLAR'
Başbakan Yıldırım, 16 Nisan'da tarihi bir değişim yaşanacağını, değişiklikle yeni bir döneme girileceğini belirtti.

Bugüne kadar bütün siyasilerin anayasadan şikayet ederek, "değişsin" dediğini aktaran Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da 1 Kasım öncesi Türkiye için yeni bir anayasanın gerekli olduğunu söyleyerek, sözler verdiğini ancak seçim sonrası bilindik CHP unutkanlığının devreye girdiğini ifade etti.

Anayasa değişikliğine ilişkin Meclis'te yapılan görüşmeler sırasında kıyametin koparıldığını belirten Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık, son sözü millet söyleyecek. Meclis'ten geçti onaylandı, CHP birden bire kuzu gibi oldu. O CHP gitti, başka CHP geldi. Yumuşak söylemler, sanki o Meclisi birbirine katan CHP yok, yepyeni bir kılığa girerek aklı sıra milleti kandıracaklar. Millet sizin geçmişinizi bilir, milletin elinde sizin kabarık siciliniz var. Son dakikada şirin gözükmekle milleti aldatacağınızı mı zannediyorsunuz?

Her gün bir yalan, yalanın bini bin para. Artık yalan makinesine döndü. Erzurumlu Teyo Pehlivan duysa vallahi bunları pataklar. O kadar işi abarttılar, onun unvanını bile aldılar."

'MİLLETİMİZ GEREKEN DERSİ VERECEK'
Başbakan Yıldırım, klasik CHP zihniyetinin "Hayır" diye diye bugünlere geldiğini belirterek, "Bunlar 'hayır'cı. Ne kadar güzel iş varsa hep bunlar 'hayır' dediler, şimdi de 'hayır' diyorlar. Geleneği bozmadılar ama milletimiz her seferinde bunlara gereken dersi verdi, bu sefer de verecek." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin kurulduğundan beri halkın isteklerini yerine getirdiğini ifade eden Yıldırım, "Bugün ülkemizi daha fazla büyütmek, zaman kayıplarını ortadan kaldırmak ve Türkiye'nin kalkınma hamlesini, 2023 cumhuriyetin yüzüncü yılına giderken kararlılıkla tamamlamak için bu değişikliği yapıyoruz. Bu değişimi gençlerimiz ve torunlarımız için yapıyoruz. Gelecek nesillerimiz için yapıyoruz. Bizim kafamızda başka bir plan yok. Milletimizden gizleyecek hiçbir şeyimiz yok." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, koltuk ve makamların geçici olduğunu bilen bir yapıya sahip olduklarını vurgulayarak, daha huzurlu ve kalkınmış bir Türkiye için yeni bir karara imza atacaklarını anlattı.

kalan karakter 1000

Türk Türk

ULEMADA olsalar EVLİYADA olsalar kim olursa olsun EVET diyoruz. koalisyon istemiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 23.03.2017 11:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.