Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 13.06.2019

ve 'nin çekildiği yerler yabancı akınına uğruyor

ATV’nin reyting rekortmeni dizileri ‘’in çekildiği ile ‘’nin çekildiği Mardin, yabancı akınına uğruyor.

Turizm elçisi ATV
ATV'nin dizileri, turizme de damga vuruyor. Reyting rekortmeni 'Sen Anlat Karadeniz'in çekildiği Trabzon'daki Sümela Manastırı, Memiş Ağa Konağı ve Ayasofya Müzesi lerin ilgi odağı oldu. Son dönemin gözde dizisi 'Hercai'nin çekildiği Mardin ve Diyarbakır'da da turist sayısında patlama oldu. Çekimlerin yapıldığı Diyarbakır'daki Malabadi Köprüsü ile Midyat Sıla Konağı turist akınına uğruyor.'Sen Anlat Karadeniz' ve 'Hercai'nin ihraç edildiği ülkelerden gelen turist sayısında da artış var. Yunanistan, İsrail, Romanya, Meksika, Kolombiya ve İspanya'dan 'ye tatil için gelen ziyaretçi geçen yıla göre yüzde 35 artarak 600 bine ulaştı. Türk dizilerinin izlendiği Fas, Güney Kore, ABD, İran, Malezya, Japonya, Sırbistan ve Hırvatistan'da Türkçe öğrenmek isteyenler Türkçe kurslarına akın ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.