Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 22.05.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 22.05.2012 20:27

heyecanı dorukta

Azerbaycan'da düzenlenen 57. Şarkı Yarışması'nın birinci yarı finaline saatler kala grup liderliği sıralamasında çekişme sürüyor.

Eurovision heyecanı dorukta
Şarkı Yarışmasının fan kulüp organizasyonu olan OGAE (Organisation generale des Amateurs de l'Eurovision) tarafından düzenlenen ve basın mensupları ile fanların katıldığı kamuoyu yoklaması sonuçlarına göre, birinci yarı finalde liderlik Romanya, Yunanistan ve Rusya temsilcileri arasında el değişiyor. Favori ile üçüncü arasındaki puan farkının az olması nedeniyle liderlik sık sık bir ülke temsilciliğinden diğerine geçiyor.

Bir süre önce Yunanistan'ın ilk sırada olduğu sıralamada Rusya temsilcisine verilen oyların artması nedeniyle liderlik 4 puan farkla Rusya'ya geçti. 24 Mayıs'ta yapılacak 2. yarı finalin favori oylaması sonuçlarında ise İsveç'in önde olduğu, Sırbistan'ın ikinci, Türkiye'nin üçüncü sırada olduğu açıklandı.
İkinci yarı finalde sahne alacak, ''Love Me Back'' adlı şarkısıyla Türkiye'yi temsil eden Can Bonomo oyları son dakikalarda atak yaparak Türkiye'yi dördüncülükten üçüncülüğe taşıdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.