Bugünkü
Takvim

Hülya Avşar'a şok!

Beykoz Riva'da yaptırdığı 'Çakıltaşı' adlı villayı beğenmeyerek ücretini ödemediği gerekçesiyle mahkemeye verilen Hülya Avşar suçlu bulundu. Avşar 450 bin lira ödeyecek.

  • Saklambaç
  • 16.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.02.2011 17:23
ABONE OL
Hülya Avşar'a şok!
Ünlü sanatçı Hülya Avşar ile Beykoz Riva'daki 5 dönümlük arazisine 9 adet ekolojik villa yaptırmak için anlaştığı Konuş İnşaat arasındaki anlaşmazlık karara bağlandı. Davanın üç yıldır devam ettiği Ticaret Mahkemesi, inşaat firmasının yaptığı örnek daireyi beğenmeyerek, fatura edilen 873 bin lirayı ödemeyen Avşar'ı haksız buldu ve 450 bin 295 lira ödemesine hükmetti.

Avşar ve firmayı karşı karşıya getiren süreç 4 yıl önce başladı. Ünlü sanatçı, Beykoz Riva'da Sait Halim Paşa'nın vârislerinden Ahmet Halim Celaloğlu'ndan satın aldığı 5 dönümlük arsaya 9 villa yaptırmak için Konuş İnşaat'la anlaştı. Sözleşmeye göre villaların satışından elde edilecek kârın yüzde 60'ı Hülya Avşar'a, yüzde 40'ı Konuş İnşaat'a kalacak, ayrıca firma örnek bir villa yapacaktı. Ancak firmanın "Pebble" (Çakıltaşı) adı ile yaptığı örnek villayı beğenmeyen Avşar, eksiklerinin giderilmesini istedi. Bu gelişme üzerine Avşar, firmanın villa bedeli olarak istediği 873 bin lirayı ödemeyi reddetti.

DOSYA YARGITAY'DA

Karara bağlanan duruşmada, örnek villanın 350 yerine 194 metrekare yapılmasına itiraz eden Hülya Avşar'ın proje ve inşaat ruhsatından haberdar olmamasının hayatın olağan akışına uygun düşmediği belirtildi. Kararda, firmanın açtığı davanın kısmen kabulüne, istenilen yüzde 40 icra inkar tazminatının ise reddine hükmedildi. Avşar'ın avukatı, mahkemenin verdiği kararı temyiz etti. Davayla ilgili olarak Yargıtay'ın yanıtı bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.