Bugünkü
Takvim

Bu sayılara dikkat! İşte coronavirüsten (Kovid-19) korunmanın en etkili yolları

Coronavırüs'e karşı korunma yöntemlerini uygulamak yaşamsal öneme sahip. Acıbadem Adana Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Coronavirüs'ten korunmanın etkili yollarını sayılarla anlattı: 2 litre su için, 3-4 adımlık mesafede irtibat kurun...

ABONE OL
Bu sayılara dikkat

Coronavırüs'e karşı korunma yöntemlerini uygulamak yaşamsal öneme sahip.


Acıbadem Adana Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Coronavirüs'ten korunmanın etkili yollarını sayılarla anlattı:

Ellerinizi 20 saniye ovarak yıkayın. Su ve sabunun olmadığı durumlarda ise alkol bazlı el antiseptiklerinden faydalanın.


İnsanlarla iletişim kurarken en az 3-4 adım (1.5 metre) mesafe uzakta durmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.
Virüsler kapalı ortamlarda daha hızlı yayıldığı için bulunduğunuz ortamı her saat başı 10-15 dakika boyunca havalandırın.
Coronavirüs kıyafetlerimiz üzerinde de birkaç saat canlı olarak kalabiliyor. Eve geldiğinizde kıyafetlerinizi hemen değiştirin ve 60-90 derece gibi yüksek ısıda deterjanla yıkayın.
Bağışıklık sistemimizi güçlü kılmak için her gün 3-5 porsiyon sebze-meyvenin yanı sıra; D vitamini içeren süt, yoğurt ve peynir gibi besinleri ve baklagilleri yine düzenli olarak tüketmeniz çok önemli.


Günde en az 2 litre ve sık sık su içmeyi ihmal etmeyin.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.