Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Sağlık
  • 24.08.2019 Gazete
ABONE OL

aşktan en anlar!

, çiftleri mutsuz ediyor. ilaçları, vitamini eksikliği ve hormonal dengesizlikler, aşk hayatına zarar veriyor. Çözümü doğru tedaviden ve sağlıklı beslenmekten geçiyor.

Tansiyon aşktan en anlar!
Erkeklerde görülen ürolojik hastalıklar, çoğu zaman doktordan utanıldığı için ihmal ediliyor. Erkeklerde genç yaşlarda bile görülebilen cinsel isteksizlik, mutsuz evlilikleri beraberinde getiriyor. Üroloji Uzmanı Dr. Hakan Yoldakalmaz, cinsel isteksizliğin nedenlerini ve çözümlerini anlatıyor... , kişinin ilişkiye girme isteğinin azalması olarak tanımlanıyor. Erkeklerde görülen cinsel isteksizlik, erkeklik hormonu olan testosteron eksikliği sonucunda da ortaya çıkabiliyor. Testosteron erkeklerde cinsel dürtü yani libidonun düzenlenmesinde etkili oluyor. İSTEK AZALIR...
Erkeklerde testosteron, kadınlardaysa östrojen hormonu aşk hayatını etkiliyor. Şişman erkeklerde yağ dokunun artmasına bağlı olarak testosteronun östrojene dönüşümü hızlanıyor. Yani kilolu erkeklerde östrojen hormonu daha yüksek görülüyor. Erkeklerde östrojen hormonu seviyesinin artmasıyla göğüslerde büyüme ve bel çevresinde genişleme görülüyor.

KİLO VERMEK ŞART!
Ayrıca bu erkeklerde cinsel isteksizlik daha sık görülüyor. Dolayısıyla erkeklerde testosteronöstrojen dengesi bozulduğu için de cinsel isteksizlik görülebiliyor. Östrojen hormonunun düşürülmesi için erkeklerin kilo vermesi gerekiyor.

BAL GÜÇ VERİR
CİNSEL hayatta mutluluğu yakalamak için besinlerden de destek almak gerekiyor. Bal; erkeklerde testosteron hormonunu dengeliyor. Fesleğen cinsel gücü artırıyor. Avokado aşk hayatına renk katıyor. Kan dolaşımını hızlandıran kırmızıbiber, cinsel gücü destekliyor. Kuşkonmaz da kadın ve erkekte cinsel soğukluğu bitiriyor.

İSTEKSİZLİK NEDEN OLUR?
Cinsel isteksizliğin ortaya çıkmasında hormonlar kadar kullanılan ilaçlar da etkili oluyor. ve anti depresan ilaçları, vitamini eksikliği, aşk hayatında mutsuzluğa neden oluyor. Erkek cinsel organındaki damarların varisleşmesiyle oluşan varikosel hastalığı testosteron sentezini azaltarak cinsel isteksizliğe neden olabiliyor.


Yarın: Kısırlığı bitiren besinler​

A'DAN Z'YE ERKEK SAĞLIĞI-2 / ÜROLOJİ UZMANI DR. HAKAN YOLDAKALMAZ