Bugünkü
Takvim

Cerrahpaşa'da saç hastalıkları birimi açıldı

Saç hastalıkları konusunda 15 yıldır çalışma yaptıklarını söyleyen Prof.Dr.Server Serdaroğlu '' Birimin saç hastalıkları konusunda işin kısmıyla ilgileniyoruz'' dedi.

  • Sağlık
  • 07.03.2019 11:15
  •  - 
  • Son Güncelleme: 07.03.2019 11:15
ABONE OL
Cerrahpaşa'da saç hastalıkları birimi açıldı
Saç Hastalıkları Birimi Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu, törende yaptığı konuşmada, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Bölümü'nde saç hastalıkları ve saç dökülmesi konusunda 15 yıl boyunca çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Serdaroğlu, kamuoyunda "tam gün" ismiyle bilinen yasa nedeniyle birimlerini 3 yıl önce kapattıklarını anlatarak, "Şimdi sanıyorum her şey biraz daha yoluna giriyor. Bu nedenle tekrar bir organizasyon yapmak istedik. Çünkü 15 yıllık bir emeğimiz vardı. 15 yıl içinde çok sayıda hasta ücretsiz olarak bu imkanlardan yararlanıyordu. Ağırlıklı olarak saç hastalıkları ve saç dökülmeleriyle ilgileniyorduk. Bu yeni organizasyonumuzla birlikte saç hastalıkları konusunda işin kısmıyla ilgileniyoruz. Bunu da bu birimin içine aldık" diye konuştu.

Saç dökülmesinin bir semptom olduğunu ve çok çeşitli hastalık ve nedenlerle ortaya çıkabildiğini kaydeden Serdaroğlu, bu sorunu yaşayanların para ve zaman kaybı yaşamamaları için öncelikle bu konuda uzman dermatologlara gitmelerinin fayda sağlayacağını ifade etti.

Eczacı ve kuaförlere hastaları doğru yönlendirmeleri konusunda önemli görevler düştüğünü dile getiren Serdaroğlu, kendilerine destek veren Ducray ve Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye Genel Müdürü Orhan Koçer'e de teşekkür etti.

Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sema Umut da birimin hastalara ve üniversitelerine hayırlı olmasını diledi.

kalan karakter 1000

Yasemin Yasemin

Benim saç derim hep sorunluydu. Egzama kepek her şey vardı. Eczaneden Zigavus'un madicade şampuanını aldm. Umutlu değildim ama harika bir şampuamış 5 aydır kullanıyorum saç derimde hiçbir sorun yok :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2017 10:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.