Bugünkü
Takvim
  • Sağlık
  • 07.03.2019 11:16
  • Son Güncelleme: 07.03.2019 11:16

de yolsuzluk operasyonu

’in Derik İlçesi Devlet si'nde 10 önce yapılan ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla, 7 kişi na alındı.

Hastanede yolsuzluk operasyonu

'da yemek fabrikası sahibi olan bir işadamının 10 ay önce Derik Devlet si'nde yapılan yemek ihalesine başvurmasına rağmen, dosyasının incelemeye alınmadığını, yemek ihalesinin çıkar karşılığı hastane müdürü S.Y ile yardımcıları V.A ve M.K tarafından başka bir firmaya verildiğini 6 ay önce ihbar etti. Bu ihbar üzerine savcılık tarafından inceleme başlatıldı.

6 aydır süren telefon dinlemelerinden sonra bazı bulgulara ulaşan Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla hastane müdürü S.Y ile yardımcıları V.A ve M.K ile 3 ay önce Acil Tıp Teknisyeni olarak hastanede göreve başlayan ve aynı zamanda mutemetlik yapan H.K ile yemek ihalesini alan kardeşler A.E, Z.E ve O.E polis ekipleri tarafından evlerine yapılan baskınla na alındı.

Şüpheliler polis tarafından Devlet Hastanesi'ne getirilip ihaleyle ilgili evraklar da toplandıktan sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yemek ihalesine fesat karıştırdıkları iddia edilen 4 hastane görevlisi ile yemek ihalesini alan 3 kardeşin sorguları Emniyet Müdürlüğü'nde halen devam ediyor.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.