Bugünkü
Takvim

Türkiye'de tüm okullar tatil

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversiteli öğrencilerin aşılanması için Sağlık Bakanlığından talepte bulunacaklarını bildirdi.

  • Sağlık
  • 07.03.2019 11:15
  •  - 
  • Son Güncelleme: 07.03.2019 11:15
ABONE OL
YÖK Başkanı'ndan açıklama...

Özcan, üniversitelerde tatilin söz konusu olmadığını söyledi.

30 EKİM TATİL

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye genelinde 30 Ekim Cuma günü, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarıyla yaygın eğitim kurumları, özel okullar, dershaneler ve etüt eğitim merkezlerini 1 gün süreyle tatil etti.

DOMUZ GRİBİNDEN KORUNMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ. TIKLAYINIZ...

DOMUZ GRİBİNDEN KORUYAN GIDALAR İÇİN TIKLAYINIZ

5 AY ÖPÜŞME YOK

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, domuz gribinin bulaşma ihtimaline karşı vatandaşları 5 ay öpüşmemeleri, tokalaşmamaları ve sarılmamaları konusunda uyardı.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, domuz gribi önlemleriyle ilgili açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Akdağ, panik havası yaratmanın gereği olmadağını söyledi. Domuz gribinin bulaşma yöntemlerine dikkat çeken Akdağ, "Sarılma, el sıkışma ve öpüşmeyi 5 ay erteleyebilirsek hastalığın yayılmasını önleyebiliriz" dedi. Bakan Çubukçu ise domuz gribi nedeniyle öğrencilerin geri kalmaması için TV'den ders yayınları yapılacağını hatırlatarak, "Dersler yarından itabaren TRT-3'ten yayınlanacak" dedi. Derslerin 07.00-14.00 arasında canlı olarak yayınlanacağı belirtildi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.