Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 30.08.2019 12:28
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 12:28

Polislik puanı nedir? ? İşte !

Polislik hangi puan türünden alıyor? tarafından KPSS sonuçları adayların erişimine açıldı. KPSS 2019 sonuçların açıklanmasıyla birlikte adaylar polislik için gerekli olan puan türünü merak ediyorlar. Peki ? Yüksek Okula giriş sınavına başvurular, her yıl Polis Akademisi Başkanlığı tarafından tespit ve ilan edilen tarihler arasında Polis Meslek Yüksek Okul Müdürlüklerine şahsen yapılır. Eksik belge, posta yolu ile veya başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez.

Polislik hangi KPSS puan türünden alıyor?

Polislik hangi KPSS puan türünden alıyor? ÖSYM tarafından 2019 Kamu Personel Seçme Sınavı lisans düzeyi sonuçları açıklandı. Memur olmak isteyenler adaylar puan türleri üzerinde araştırmaya yapmaya başladı. Peki Polislik hangi KPSS puan türünden alıyor? Henüz POMEM 25. dönem başvuru şartları belli olmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 Temmuz'da yaptığı açıklamada polis alımlarında istenen 70 KPSS puanını, 65'e düşürmeyi düşündüklerini aktardı. Polis Akademisine bağlı, 2 yıl süre ile ön lisans düzeyinde, parasız yatılı, üniformalı, beslenme, barınma ve sağlık giderlerinin devletçe karşılandığı mesleki eğitim-öğretim ve uygulama yapan eğitim kurumlarıdır. Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını PMYO'da yetiştirir. İşte polis başvuru şartları!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.