Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 25.04.2019 08:58
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.04.2019 08:58
ABONE OL

güncel iş ilanları - İŞKUR na personel memur alım başvuru şartları

güncel iş ilanları - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 12 farklı ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) bünyesine farklı kadrolar için ı yapılıyor. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup başvuru şartları ve detayları haberimizde... Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (kısaca İŞKUR), Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuştur.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) bünyesine personel alımı yapılıyor. İzmir, Edirne, Tokat, Kırşehir, Ordu, Kırıkkale, Erzurum, Karabük, Konya, Adıyaman, Eskişehir ve Kastamonu illerine yapılacak olan işçi ve personel alımı ilanlarından işçi kadroları için KPSS şartı aranmayacak memur alımları için ise, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerden mezun olmuş olmak şartları aranacak. İşte İŞKUR en az ilkokul mezunu personel memur alımı başvuru şartları ve İŞKUR güncel iş ilanları.

İŞKUR BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İşçi alımları için;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- En az ilköğretim mezunu olmak,

- Çalışmaya engel herhangi bir fiziki engeli bulunmamak,

-Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı bulunmamak,

- 18 yaşını tamamlamış olmuki alım yapılacak illerde ikamet etmek ve bunu belgelemek,

Memur Alımı ilanları için ise,

ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerden mezun olmuş olmak şartları aranacak.

İL İL İŞKUR PERSONEL ALIM LİSTELERİ

Eskişehir Günyüzü ilçesine kadın ve 1 erkek Hasta Yaşlı Bakım personeli alımı yapılacak.

Ordu Altınordu ilçesine Geçici Süreli çalışacak Bayan adaylardan 1 Temizlik Personeli alımı yapılıyor.

Kırıkkale Sulakyurt ilçesine 2 Temizlik İşçisi alımı yapılıyor.

Erzurum Pasinler ilçesine 2 Bayan temizlik Görevlisi alımı yapılacak.

Karabük Eflani ilçesine İlkokul mezunu 3 temizlik Görevlisi alımı yapılacak.


Tokat Erbaa ilçesine 6 kişilik Evde Temizlik işçisi alımı yapılacak.

Kastamonu iline Temizlik Personeli alımı yapılacak.

İzmir'in Konak ilçesine 16 bayan Ev Temizlik Personeli alımı yapılacak.

İŞKUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamu kurumları veya özel sektör firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, ister internet şubesi isterse en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra yine internet şubesini kullanarak; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirler, Çeşitli kriterler girerek yurtdışı iş ilanlarını arayabilir, yurtdışındaki işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileriyle doğrudan temasa geçebilirler.

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır.

İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR'a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.

İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

İŞKUR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (kısaca İŞKUR), Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.