Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 13.01.2021 14:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.01.2021 14:28
ABONE OL

kaç yaşındaydı? İsmail Soyberk şarkıları nelerdir?

Usta müzisyen İsmail Soyberk hayatını kaybetti! Soyberk'in hayatını kaybetmesinin ardından kaç yaşındaydı sorusuna yanıt aranıyor. Türk pop müzik tarihinde önemli yeri bulunan ve dünya çapındaki müzisyenlerden birisi olan dir sorusunun cevabı araştırılıyor.

İsmail Soyberk kimdir kaç yaşındaydı? İsmail Soyberk şarkıları nelerdir?

İsmail Soyberk kimdir kaç yaşındaydı? İsmail Soyberk şarkıları nelerdir? Ünlü müzisyen İsmail Soyberk hayatını kaybetti. Türk pop müzik tarihinin dünya çapında müzisyenlerinden birisi olan İsmail Soyberk kimdir sorusunun cevabı arama motorlarından sorgulanıyor.

İSMAİL SOYBERK KİMDİR?

1977 yılında müzik çalışmalarına başladı. Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1982 yılından itibaren stüdyo müzisyenliği yapmaya başladı. Sezen Aksu, Joan Baez, Aziza Mustafa Zadeh, Erkan Oğur, Hasan Cihat Örter, Eşref Ziya ve daha birçok sanatçıyla Türkiye ve dünya turneleri yaptı.

1978 yılında Edip Akbayram ve Dostlar Orkestrası'nın kurucuları arasında yer aldı. 2006 yılında, gitarda Barış Bölükbaşı, syntesizerda Mert Topel ve davulda Bülent Ay'dan oluşan kendi müzik grubu Fenomen ile aynı adı taşıyan ilk albümünü çıkarttı.1973-1974 yıllarında İhsan Seyfi Özulu (Keman-Gitar), İlhan Sami Özulu (Viola-Gitar), Rahmi Akgün (Davul) ve Hüseyin Haklı (Akustik Gitar-Flüt) yer aldığı EVRİM 5 grubunda Bass Gitarist olarak yer aldı. Ortaokul ve liseden sınıf arkadaşı olan İlhan Sami Özulu ile birlikte kurdugu Grup Evrim'de 1978-1990 yılları arasında bas gitar çaldı ve şarkı söyledi.

80'li ve 90'lı yıllarda binlerce albümde stüdyo basçılığı yapmış olan Soyberk, 2000'li yıllarda müzik camiasının krize girmesi ile önemli ölçüde piyasa albümlerinden uzaklaşmıştır.

Uzun yıllar Ken Smith 5 telli bas kullanmış müzisyen daha sonraları, 2007 senesinden beri Musicman 5 tel bir bas ile çalışmalarına devam etmektedir.