Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 19.09.2020 20:05
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.09.2020 20:06
ABONE OL

'un efsane isminin yeni adresi belli oldu! Ekranlarda büyük etki yaratacak

'un efsane isminin yeni adresi belli oldu. Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi'nin annesi 'a hayat vererek gönülleri kazanan Korel çok sevilen isimlerden birisi olmuştu. Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Darcan Korel'in yeni sezonda oynayacağı dizinin belli olması çok konuşulan konular arasında yerini aldı. Usta oyuncu yeni sezonda yapımını TIMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın gerçekleştirdiği Şeref Sözü dizisinde yer alacak.

Diriliş Ertuğrul'un efsane isminin yeni adresi belli oldu!

Diriliş Ertuğrul'un usta oyuncusunun yeni sezonda yer alacağı dizi açıklandı. Beş yıl boyunca Diriliş Ertuğrul dizisinde tarihte Ertuğrul Gazi'nin annesi olan Hayme Hatun karakterine hayat veren Hülya Darcan Korel'in yeni sezondaki adresi belli oldu. Dizinin en sevilen isimlerinden birisi olan Hülya Darcan Korel'in yeni sezonda yapımını TIMS&B Productions'ın üstlendiği Şeref Sözü dizisinde yer alacağı yayıncı kuruluş ve yapımcı şirket tarafından resmen açıklandı. Şimdi izleyiciler Hülya Darcan'ın Şeref Sözü dizisinde hangi karakteri canlandıracağını merak ediyor.

HÜLYA DARCAN, ŞEREF SÖZÜ DİZİSİNİN KADROSUNDA!

Yeni sezonda Show TV ekranlarında izleyici huzuruna çıkacak, yapımını TIMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın gerçekleştirdiği 'Şeref Sözü', yeni sezonun fenomen dizisi olmak üzere gün sayıyor. Diriliş Ertuğrul'da Hayme Hatun karakterine hayat veren Hülya Darcan, Şeref Sözü dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Cevdet Mercan'ın yönetmenliğini üstlendiği, senaryosu Eda Tezcan imzalı 'Şeref Sözü'nün zengin oyuncu kadrosunda Tolgahan Sayışman, Sude Güler, Hülya Darcan, Aras Aydın, Meltem Gülenç, Öykü Çelik, Umut Kurt, Toprak Sağlam, Bülent Düzgünoğlu, Mert Yavuzcan, Hülya Şen, Nazlı Çetin, Sıla Korkmaz, Begüm Alınca, Sahra Gümüş, Görkem Türkeş yer alıyor.

HÜLYA DARCAN KİMDİR?

Hülya Darcan, 27 Nisan 1951 tarihinde İzmir'de doğmuştur. İzmir'de Karataş Lisesi'nde okumuştur. Liseyi bitirdikten sonra öğrenim hayatına son vermiştir.

16 yaşındayken 1967 yılında 'Ses Mecmuası'nın düzenlediği yarışmanın sonunda üçüncü oldu. İlk filmi Silahları Ellerinde Öldüler'de Fikret Hakan,Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaştı. Ondan sonra 67 sinema filminde başrol oynadı.

Yılmaz Güney'le 'Kurbanlık Katil', 'Dağların Kurbanı', 'Kurşunların Kanunu' gibi filmlerde oynadı.

Hülya Darcan, 1971 yılında tanıştığı sinema oyuncusu Tanju Korel ile 20 Nisan 1974 tarihinde evlendi. Zeynep (d. 1977) ve Bergüzar Gökçe Korel (d.1982) adında iki kızı vardır. Eşi Tanju Korel, 21 Eylül 2005 tarihinde hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

2012 - 2014 yılları arasında oynayan "Dila Hanım" adlı dizide Erkan Petekkaya,Hatice Şendil, Mahir Günşiray, Necip Memili, Yonca Cevher ile birlikte rol aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1'de başlayan "Diriliş: Ertuğrul Gazi" adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi'yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın,Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz,Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.