Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 15.08.2020 09:18
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.08.2020 09:18
ABONE OL

14 Ağustos ? 'te kim kazandı, kim yukarı çıktı?

TV 8 ekranlarında büyük bir beğeniyle takip edilen Türkiye yarışmasında 16 ana kadro yarışmacıyı belirlemek için heyecan sürüyor. Dün kritik mücadele sonucunda tabağı beğenilen isim Eray olmuştu. Gözler akşam saatlerinden itibaren "MasterChef'te kim kazandı, kim yukarı çıktı?" sorusunun yanıtına çevrildi. Peki, 14 Ağustos ? İşte detaylar...

MasterChef'te bu akşam kim kazandı?

Heyecan dolu gelişmelerin peşi sıra yaşandığı MasterChef Türkiye yarışmasında ana kadro için kritik mücadele devam ediyor. Dün akşam kıran kırana geçen mücadelede Eray rakiplerinden daha iyi tabak sunarak şefler tarafından 12. ana kadro yarışmacı olarak seçildi. Programda bu akşam dikkat çeken gelişmeler yaşandı. Bu akşam hangi ismin kazandığını merak eden izleyiciler "MasterChef'te kim kazandı, kim yukarı çıktı?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, 14 Ağustos MasterChef 13. yarışmacı kim oldu? İşte merak edilenler...

MASTERCHEF 13. YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef 13. yarışmacı kim oldu sorusunun yanıtı belli oldu. Şefler tarafından yapılan değerlendirme tamamlandı ve kazanan isim UĞUR olarak açıklandı.

MASTERCHEF BARBAROS'TEN OLAY SÖZLER

Barbaros'un "Eray için çok sevindim. Dün onu favori göstermedim. Ne zaman onu favori göstersem ikincilik alıp kenara çekiliyordu. Ama ben şu durumdan mutsuzum şef. Buraya gelecek arkadaşlar, tamam sekize bağlayacağız. Ben sadece şunu göremedim.

Yarın öbür gün bu arkadaşlarla takım oyununun içerisinde bulunacağız. Ben daha iyi performanslar beklerdim ki yarın bir gün kaptanlığı aldığımda onlardan bir şeyler çıkarıp da takıma seçmek için. Anladığım kadarıyla o kadar çok zorlanmadınız karar verirken şefim. Ben gerçekten çekişmeli bir şeyler izlemek isterdim şefim. Gerçekten canım sıkıldı." sözlerine diğer yarışmacılar tepki gösterdi.

MASTERCHEF ANA KADRO YARIŞMACILARI

Ana kadroya giren ilk 12 yarışmacı şu şekilde;

Serhat,
Duygu,
Özgül,
Emir,
Ayyüce,
Sedat,
Esra,
Furkan,
Barbaros
Tanya
Berk
Eray

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURU ELEMELERİ NASIL OLACAK?

Somer Şefin açıklamasına göre Masterchef Türkiye'de final turuna kalan 28 yarışmacı, 14'erli iki gruba ayrıldı. Bu gruplar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun sonrasında seçim turuna altı yarışmacı kalacak. Bu altı yarışmacı arasından kazanan ise Masterchef Türkiye yarışmacısı olacak. Bu şekilde, her gün bir isim, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı olarak seçilecek.

MASTERCHEF BARBAROS KİMDİR?

Yarışmaya Bodrum'dan dahil olan Barbaros Yoloğu, 26 yaşında. Bodrum Bitez'de bir restoranda aşçılık yapan deneyimli yarışmacı, özellikle et ürünlerinde kendisine güvense de mutfakta her konuda iyi olabileceğinin üstünü çizdi. Final turuna kalmayı başaran yarışmacı, "Buradan bugün Barbaros yazılı önlüğü alıp çıkacağım." sözleriyle iddiasını ortaya koydu.

Barbaros Yoloğlu üçlü elemelerde Deniz Aktuğ ve Murat Kaplan ile karşı karşıya gelmişti.