Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 03.06.2020 23:48
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.06.2020 00:18
ABONE OL

25. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Osman Bey yeni bir devlet için harekete geçiyor

ATV ekranlarının ilgiyle izlenen dizisinin 24. bölümünde, Dündar Bey’in eşi ve oğlu Bahadır’ın annesi Hazal Hatun (Yeşim Ceren Bozoğlu), Kayı Obası’na gelerek dengeleri değiştirdi. Alişar tehlikesini ortadan kaldırıp Dündar'ın gerçekleri öğrenmesini sağlayan Osman Bey, büyük bir mücadele için harekete geçti. Bölümün ardından izleyiciler büyük bir heyecanla nı beklemeye başladı. İşte dizinin son bölümünde yaşanan olaylar...

Kuruluş Osman 25. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Çarşamba akşamları izleyicisiyle buluşan Kuruluş Osman'da bu akşam yaşanan gelişmeler heyecanın dozunu iyice artırdı. Son bölümde obaya Dündar Bey'in eşi Hazal Hatun'un gelmesiyle birlikte dengeler değişti. Osman Bey uç bölgesindeki Moğol baskısını kırmak için mücadeleye girişti. Bölümün ekranlarında son bulmasıyla birlikte izleyicilerin Kuruluş Osman 25. yeni bölüm fragmanı için heyecanlı bekleyişi başladı. Ancak dizinin yeni bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı.

KURULUŞ OSMAN 24. BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Osman Bey, Bala Hatun'la nikahının ardından düğün hazırlıkları yaparken, Kayı Obası'nda sürpriz gelişmeler yaşanacak. Alişar tehlikesini ortadan kaldırıp Dündar'ın gerçekleri öğrenmesini sağlayan Osman Bey; bu bölümde Kayı Obası'nda yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalırken, uç bölgesindeki Moğol baskısını kırmak için mücadeleye girişecek.

Osman Bey, Moğollara karşı mücadeleyi nasıl örgütleyecek? Osman Bey, Türkmen obalarından beklediği desteği alabilecek mi? Geyhatu ve Moğollar, sancak beylerinin öldürülmesine nasıl tepki verecek? Dündar tarafından Alişar'la evlendirilen Aygül'ün akıbeti ne olacak?

Köklü Türkmen aşireti Çobanoğulları'nın beyinin kardeşi olan Hazal Hatun, Kayı Obası'nı gördüğünde büyüklüğüne şaşırırken, obaya görkemli bir giriş yaptı. Hazal Hatun, kendisini görünce büyük şaşkınlığa düşen Zöhre'ye "Neye şaşırırsın Zöhre! Bi hoş geldin demek yok mu!" diyerek çıkışırken, Dündar'ı Bi çağrınla su gibi aktım rüzgar gibi yettim bey…Evvela başımız sağolsun… Duydum ki başın dumanlıymış…" sözleriyle selamladı.

Hazal Hatun, Dündar'ın gelişini haber etmemesine sitem etmesine karşılık "Bitinya ucunun en namlı beyinin avradı, Nikea ellerinin en yaman beyinin bacısıyım, bize ne ola ki Dündar Bey!" şeklinde yanıtladı.

KAYI ALPLERİ ALİŞAR'IN KONAĞINI ELE GEÇİRDİ

Gündüz Bey ve Bamsı Bey liderliğindeki Kayı alpleri, Alişar'ın konağını ele geçirdi.

Kendisine kurulan tuzağı boşa çıkararak Alişar'ı oyuna getiren Osman Bey, Gündüz ve Bamsı beyleri Alişar konağı ele geçirmekle görevlendirdi. Şeyh Edebalı'nın dervişlerinin yanı sıra Bala Hatun ve Selcan Hatun'un da desteğiyle Alişar'ın konağını basan Kayı alpleri kapıyı kırmadan hemen önce Aygül, Zöhre ve Burçin gizli geçitten kaçmayı başardı.