Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 28.05.2020 17:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2020 17:32
ABONE OL

kimdir? nedir? GORA filmi nerede çekildi?

kimdir? merak ediliyor. Yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran, Cem Yılmaz’ın izleyenleri gülmekten kırıp geçiren komedi filmi GORA oyuncuları merak ediliyor. GORA filmi nerede çekildi sorusuna da yanıt aranıyor. Büyük bir bölümü uzayda geçen filmin ilk kısmında Arif’in yaşadığı ve çalıştığı yer olarak Antalya tercih edildi. Filmde, kaçırılarak G.O.R.A isimli bir gezegene götürülen Arif’in başından geçen komik maceralar anlatılıyor.

GORA oyuncuları kimdir? GORA filmi konusu nedir? GORA filmi nerede çekildi?

GORA oyuncuları kimdir? GORA filmi konusu nedir? GORA filmi nerede çekildi? Bu akşam ekranlara gelecek GORA filmi konusu ve oyuncuları hakkında arama motorlarında sorgulama yapılıyor. Cem Yılmaz'ın izleyenleri gülmekten kırıp geçiren komedi filmi GORA, yayınlandığı dönemde büyük ilgi görmüştü. Filmde birbirinden yıldız isimler de yer almıştı. İşte, GORA filmi oyuncuları ve konusu hakkında merak edilenler!

GORA NEREDE ÇEKİLDİ?

Üzerinden yıllar geçse de hâlâ büyük bir keyifle izlenmeye devam eden ve kurgusu ve tarzı ile Türk sinema tarihinde özel bir yere sahip olan G.O.R.A. nerede çekildi? Büyük bir bölümü uzayda geçen filmin ilk kısmında Arif'in yaşadığı ve çalıştığı yer olarak Antalya tercih edildi. İlerleyen uzay sahneleri için yine Antalya'da farklı setler kullanıldı. Stüdyolar Antalya Film Platolarında oluşturuldu.

GORA KONUSU

Cem Yılmaz filmde dört farklı karakteri canlandırıyor. Arif, Logar, Erşan Kuneri ve Komutan Kubar'a hayat veren Yılmaz, Arif karakteri altında turistik şehirlerden birinde tüccarlık yapıyor. Genç ve sempatik olan Arif halı satarak hayatını kazanıyor ve yaşadığı kasabada kurnazlığı ile tanınıyor. Bir gün dükkânını ziyaret eden yabancı müşteriler Arif'i kaçırarak G.O.R.A. isimli bir gezegene götürüyor. Arif'in bundan sonraki maceralarını, G.O.R.A.'dan kaçma planları şekillendiriyor. Kurnazlığını ve üçkâğıtçılığını kullanarak sürekli buradan kurtulma ve kaçma planları yapan Arif, komutan Logar'la mücadele etmek zorunda kalıyor.

G.O.R.A'yı yaklaşan bir alev topundan kurtarma macerası Arif'in uzaylı prenses Ceku (Özge Özberk) ile tanışmasını sağlıyor. Ceku'ya aşık olan Arif, hem aşkını, hem gezegenden kurtulup dünyaya dönme planlarını, hem de Logar'la mücadelesini izleyenleri kahkahaya boğan esprileriyle tamamlıyor.

GORA OYUNCULARI

G.O.R.A. bilim kurgu, komedi tarzında Türk sinemasının ilk akla gelen filmleri arasında yer alıyor. Türkiye'nin en ünlü komedyenlerinden biri olan Cem Yılmaz'ın imzasını taşıyan senaryosu izleyenlere keyifli dakikalar yaşatıyor. Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak, yapımcılığını Necati Akpınar'ın yaptığı film Türk sinemasının en pahalı yapımlarından biri olarak beyaz perde tarihine geçiyor. Film Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Şafak Sezer, Rasim Öztekin, İdil Fırat, Naz Elmas, Cezmi Baskın, Engin Günaydın, Erdal Tosun, Özkan Uğur, Coşkun Göğen gibi pek çok ünlü ismi bir araya getiriyor.