Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 31.03.2020 11:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.03.2020 16:09
ABONE OL

canlı yayında bir kez daha açıkladı! Provoke edilmek istenen Müge Anlı'nın sağlık çalışanlarına sözleri...

migren ağrısı nedeniyle yıllardır gittiği hastanede başından geçen bir olayı anlatarak vatandaşların da yaşayabileceği zorluklara dikkat çekmek isterken provake edilmeye çalışıldı. Yaşanan olay sonrası Ahaber'e konuşan tecrübeli sunucu Müge Anlı, duyduğu üzüntüyü açıklarken,'Kendimi yanlış ifade etmişsem de özür dilerim' dedi. İşte 31 Mart Atv canlı yayınında Müge Anlı'nın sağlık çalışanları hakkındaki açıklaması!

Provoke edilmek istenen Müge Anlı'nın sözleri...

31 Mart Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınında açıklamada bulundu. Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor.

Tecrübeli sunucu Müge Anlı, 30 Mart Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınındaki açıklamalarının çarpıtılarak sosyal medyada linç edilmesine karşı A Haber'e açıklamalarda bulunmuştu. Her konuda vatandaşları duyarlı olmaya davet eden Müge Anlı ve programında danışmanlık yapan Adli Tıp Uzmanı Mehmet Şevki Sözen, yapılan bu çirkin eleştiriler karşısında canlı yayında bir kez daha açıklamada bulundu.

Bugüne kadar ihtiyacı olan tüm canlıların yardımına koşmasıyla tanınan Müge Anlı'ya sosyal medyada neden linç etmek istendi? Doktoru ayağına çağırdı mı? Sağlık çalışanlarına hakaret etti mi? İşin perde arkasında ne var? Müge Anlı bugünkü programında tüm olup biteni açık yüreklilikle anlattı.

Olayın gerçek yüzünü anlamadan sosyal medyada kitlelerin nasıl sürü psikolojiyle tepki verdiklerinin çok önemli bir örneğini daha yaşadık. Atv ekranının güvenilir isimi araştırmacı - gazeteci Müge Anlı, 30 Mart Pazartesi günü Müge Anlı İle Tatlı Sert'in canlı yayınında yaptığı konuşmasında başından geçen bir olayı da örnek vererek hastanelerde oluşan önemli bir soruna dikkat çekmişti. Sağlık çalışanlarının ülkemiz için ne kadar önemli olduğuna her fırsatta dikkat çeken Müge Anlı, 4 gün süren şiddetli migren ağrısının dayanılmaz bir hal alması sonucunda iğne yaptırmak için hastaneye gitmek istediğini ve ancak kabul edilmediğini aktarmış bunun üzerine sosyal medyada kendisi hakkında linç kampanyası düzenlenmişti. Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine dün A Haber canlı yayına bağlanan Anlı bugün Müge Anlı Tatlı Sert programı canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

İŞTE MÜGE ANLI'NIN SÖZLERİ

. "Kullandığım ilaç ölüme yol açacak kadar tehlikeli... Ben daha evvel de bunun benzerini yaşadım ve hastanede başıma geldiği için kurtarıldım.Vücudum alerjik bunu her zaman söylüyorum.Ben doktoru ayağıma çağırmadım. Bunun ölümcül riskleri var. Ben daha önce de bunun alerjik reaksiyonunu geçirdim dedim. Bir iğne vurdurtamadım, nereye gideceğimizi ve tedavi olabileceğimizi bilemiyoruz dedim. Bunu anlatmaya çalıştım. Şimdi buradan sağlık çalışanlarına hakaret etmiş mi oldum. Koronadan önce koronadan sonra her zaman doktorlara ihtiyacımız olduğunu başımızın tacı olduğunu her zaman söyledik. Zaten aksini söylemek mümkün mü? Ben bir papağana kıyamayan bir kadın... 30 yıldır ekrandayım bir papağana bile kıyamam. Onu evine kavuşturmak için mücadele ederken ben nasıl sağlık çalışanlarını hedef alabilirim. Birisi bunu söylese insanların demesi lazım ki, belki kendini yanlış ifade etti. Müge hiç böyle bir şey yapar mı? Böyle diyenler de var çok teşekkür ederim. Şu saatten sonra kendimi böyle anlatmaktan büyük hicap duyuyorum. Canlı yayın hızlı konuşuyorum, belki çok net anlatamıyorum kendimi A Haber'e de bağlanıp anlattım. Herhalde yanlış anlattım dedim. Ama yok ben de bunun altında art niyet arıyorum. Nasıl olabilir? Ben bir doktora nasıl laf söyleyebilirim. İnanılır gibi değil... Ben başka bir şey anlatmaya çalıştım. Ben hayatımda özellikle devletin kamu için çalışanına laf söyletmedim söyletmem de.... Doktora şiddete şiddetle karşı çıktım. Eğer kalbini kırdığım varsa özür dilerim..."

"BURADA BÖYLE BİR KONUŞMA OLMASI MÜMKÜN DEĞİL!"

Şevki Sözen de Müge Anlı'nın sözlerine katılarak, "Ben de bir sağlık çalışanıyım ve burada böyle bir konuşma olması mümkün değil. Her şeyi ve herkesi geçiyorum böyle bir durumda ben burada karşı dururum zaten. Zor bir dönemden geçiyoruz, Müge Hanım'ın sözleri yanlış anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Yoksa herkes onu biliyor, neyi neden söylediğini biliyor." dedi.