Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 28.02.2020 20:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.02.2020 20:44
ABONE OL

Son dakika: İnternet bugün neden yavaş, neden açılmıyor? ne zaman düzelecek?

İnternet bugün neden yavaş, neden açılmıyor? Dün akşam saat 23.00 sularından itibaren bugün saat 17.00 sularına kadar internet bağlantısında yavaşlıklar görüldü. Gün içerisinde internete bağlanamayan ya da yavaş bağlanan milyonlarca kişi bağlantı probleminin temel kaynağını öğrenmek istiyor. Bu kapsamda bu saatlerde sonra internet problemi yaşayan vatandaşlar İnternet bugün neden yavaş sorusuna yanıt arıyor. Peki, ne zaman düzelecek? İşte konu hakkında merak edilen detaylar

İnternet bugün neden yavaş, neden açılmıyor?

Dün ve bugün internet bağlantısında çeşitli yavaşlamaların mevcut olduğu görülüyor. Türkiye ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram ve video platformu YouTube'da çeşitli donmalar yaşanıyor. Bu platformları gün içerisinde defalarca kullanan vatandaşlar internette yer alan problemin nedeni hakkında detayları bilmek istiyor. Peki, internet bugün neden yavaş, neden açılmıyor? İnternet bağlantı sorunu ne zaman düzelecek?

İNTERNET BAĞLANTI SORUNU NE ZAMAN DÜZELECEK?

İnternete giren kullanıcılar özellikle sosyal ağlarda akış yenileme, güncelleme gibi konularda sorun yaşıyor. Yaşanan bu yavaşlık hakkında henüz bir açıklama gelmedi. İlerleyen saatlerde internetin ve sosyal ağların daha da normale dönmesi bekleniyor.

İNTERNET NEDEN YAVAŞ?

Facebook, YouTube, Instagram'da yaşanan yoğunluk nedeniyle bağlantılarda yavaşlık yaşandığı tahmin ediliyor.

İNTERNET KESİNTİLERİNE OPERATÖRLERDEN AÇIKLAMA

Dün gece başlayan ve halen devam eden Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarına erişim sorunuyla ilgili GSM operatörlerinden açıklama...

TÜRK TELEKOM'DAN OTOMATİK SES MESAJIYLA YANIT: ARALIKLARLA KONTROL EDİNİZ

Türk Telekom'un 444 5 444 numaralı iletişim merkezine yapılan aramalar da şu mesajla açılıyor: "Değerli müşterimiz, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya kanallarına erişimde kesintiler yaşanabilmektedir. Aralıklarla bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler."

TURKCELL: SORUN VAR, ARAŞTIRIYORUZ

Turkcell'in çağrı merkezine yaptığımız aramada da sosyal ağlara erişimde yaşanan sorunun Türkiye genelinde yaşanan bir durum olduğu ve araştırıldığı ifade edildi.

SOSYAL MEDYA UYARISI

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan'dan 'sosyal medya' uyarısı...

Sayan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz.

Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmî açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli. Aziz Milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişilerle ilgili tespitler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'miz tarafından başlatıldı.

Yapılan tespitler adli merciler ile paylaşılarak yasal süreç başlatıldı. Gerçek hayatta suç olan her davranışın sanal ortamda da suç olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Rabbim, Kahraman Ordumuzun yardımcısı olsun."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.