Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 08.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 08.10.2009 09:02
ABONE OL

Esmersoy'dan erkeklere ders

Sunucu Burcu Esmersoy Esquaire dergisi için erkeklere, 'Kadınlar hakkında bilmediğiniz 10 şey'i yazdı. Esmersoy'un esprili bir dille kaleme aldığı yazıda erkeklere 'hayat dersleri' var.

Nasıl olduğumuzu sorduğunuzda, karşılık olarak bir şeyimiz olmadığını iddia ediyor veya yuvarlak cevaplar vererek geçiştirmeye çalışıyorsak, kesin bir şey var demektir. Böyle bir durumda çalılıklar arasından süzülerek olay mahallinden kaçmaya çalışmanız, size artı puan kazandırmaz.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

SİFONU MUTLAKA ÇEKİN
Alışverişe çıkıp bir şeyler satın aldıktan sonra, indirimden yararlandığımızı söylüyorsak buna pek inanmayın. Giyecek hiçbir şeyimiz olmadığını iddia ettiğimizde ise, buna inanın!
Telefonla arayıp ulaşamadığımız durumlarda, bahane olarak şarjınızın bittiğini ya da çok gürültülü bir yerde olduğunuzu söylerseniz, inanmış gibi yapsak da, ister istemez kuşku duyarız. n Klozetin kapağını kapatmayı ve sifonu çekmeyi unutan bir erkeği çok itici buluruz. Siz nasıl bizim banyoyu dağıtmamızdan, aynaya su sıçratmamızdan, diş macununun kapağını açık bırakmamızdan hoşlanmıyorsanız, biz de bundan hoşlanmıyoruz.
Bir konu hakkında fikrinizi sorduğumuzda, dikkatinizi bize vermezseniz ve "Bakarız" diyerek konuyu geçiştirirseniz, çok sinirleniriz. İlginizi isteriz. n Bir erkekten verdiği sözleri tutmasını ya da tutamayacağı sözler vermemesini bekleriz. Mesela, körkütük sarhoş olduktan sonra, bir daha alkolü ağzına koymayacağına dair yeminler eden; ancak, bir haftada pes eden erkekler hiç hoşumuza gitmez.
Hayatta her şeyin bir karşılığı olduğunu unutmamalısınız. Kötü çocuk olursanız, kalbimizi kırarsınız, yalan söylerseniz, aldatırsanız, kısacası oyunu yanlış oynarsanız, aynı şeylerin sizin de başınıza gelme ihtimalini artırırsınız. n Sürprizlerden çok hoşlanırız ama sandığınız gibi bu sürprizin çok büyük olması gerekmez. Kendinize yeni bir ayakkabı aldığınızda, bir çift de bize alırsanız, hem teşekkürü hak eder, hem de öpücüğü kaparsınız.
Yorgun olduğunuz gecelerde, masaj yapmamızı istemenizi anlayışla karşılayabiliriz. Ancak, iyi niyetimizi suiistimal edercesine her gece masaj yapmamızı istediğiniz takdirde, reddedilmeniz olasıdır. İyi muamele görmek istiyorsanız, sizin de iyi muamele etmeniz gerekir. n Monica Belluci ve Angelina Jolie'ye olan hayranlığınızın, sürü psikolojisinden kaynaklandığını biliyoruz. Bu konuda bizi, asla kandıramazsınız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.