İçişleri Bakanlığından İstanbul ve Ankara için "kamyon, çekici ve tanker" kararı! Bayram tatilinin 7 günlük bilançosu açıklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bayram tatilinin ilk 7 gününde toplam 4 bin 370 trafik kazasının yaşandığını 55 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, İstanbul ve Ankara için alınan kararı da duyurdu.

Giriş Tarihi 13 Nisan 2024, 10:53 Güncelleme 14 Nisan 2024, 09:53
İçişleri Bakanlığından İstanbul ve Ankara için kamyon, çekici ve tanker kararı! Bayram tatilinin 7 günlük bilançosu açıklandı

İÇİNDEKİLER

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Ramazan Bayramı tatilinin trafik bilançosunu açıkladı.

ACI BİLANÇO: 55 CAN
Bakan Yerlikaya tatilin ilk 7 gününde toplam 4 bin 370 trafik kazasının yaşandığını 55 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yerlikaya İstanbul ve Ankara için alınan "kamyon, çekici ve tanker" kararını da açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tatilin 7. gününde 664 trafik kazası meydana geldiğini, 349 bin 174 aracın denetlendiğini, 24 bin 583 araca hız ve radar işlemi, 27 bin 808 araca ise diğer işlemlerin yapıldığını belirtti.

DÖNÜŞ YOLU İÇİN UYARI
Tatilin 7 günündeki toplam 4 bin 370 trafik kazasında 55 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 331 kişinin yaralandığını kaydeden Yerlikaya, sürücü ve yolculara şu uyarılarda bulundu:

"Karayollarımızda trafik yoğunluğu tekrar artmaya başladı. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Bayram tatili boyunca trafik polislerimiz ve jandarma trafiğimiz denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor."

TAŞIMA YAPAN BAZI ARAÇLARIN SEYİRLERİNE İZİN VERİLECEK
Yerlikaya, İçişleri Bakanlığının bayram tatili dönüşü İstanbul ve Ankara'daki trafik yoğunluğunun azaltılabilmesi için kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların, yarın saat 05.00'ten 15 Nisan Pazartesi saat 05.00'e kadar İstanbul ve Ankara'ya girişlerine izin verilmeyeceğini duyurduğunu hatırlattı.

Yerlikaya şunları kaydetti:

"Tedarik süreçlerinin aksamaması için yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir."