Başkan Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü: İsrail bu zulmün bedelini ödeyecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in abluka altına aldığı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü. İsrail'in Gazze'de uyguladığı soykırıma tepki gösteren Başkan Erdoğan, "İsrail bu zulmün bedelini ödeyecek." ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi 12 Nisan 2024, 15:41 Güncelleme 12 Nisan 2024, 17:02
Başkan Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü: İsrail bu zulmün bedelini ödeyecek

İÇİNDEKİLER

Yıllardır Filistin topraklarını abluka altına alan işgalci İsrail ekim ayından bu yana soykırım suçu işliyor.

Gazze'de kadın çocuk demeden 35 bine yakın Filistinliyi katleden İsrail ateşkese yanaşmıyor.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN MAHMUT ABBAS İLE TEMAS
Her fırsatta İsrail'in katilliğine dikkat çeken ve Filistin'in haklarını savunan Başkan Erdoğan bölge için temaslarını sürdürüyor.

Başkan Erdoğan ile Mahmud AbbasBaşkan Erdoğan ile Mahmud Abbas

Erdoğan temaslar kapsamında Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İşgalci İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'nı bombalaması sonucu aralarında TRT Arapça ekibinin de bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.İşgalci İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'nı bombalaması sonucu aralarında TRT Arapça ekibinin de bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.

"İSRAİL ZULMÜN BEDELİNİ ÖDEYECEK"
Başkan Erdoğan, Abbas ile görüşmesinde "İsrail'in zulmün bedelini ödeyeceğini, BMGK kararı dahil ateşkes için tüm imkanların seferber edilmesi gerektiğini" söyledi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Başkan Erdoğan'ın Abbas ile görüşmesinin detaylarını anlattı.

İsrail'in Gazze'de yayın hazırlığı yapan TRT Arabi ekibine yönelik saldırısına ilişkin, TRT canlı yayınına katılan Altun şunları söyledi:

"Uluslararası alanda Cumhurbaşkanımız yoğun bir diplomatik gayret ortaya koyuyor. Biraz önce Cumhurbaşkanımız, Sayın Mahmud Abbas ile telefon görüşmesini tamamladı.

Cumhurbaşkanımız orada da Sayın Mahmud Abbas'a çok açık ve net bir şekilde şunu vurguladı; 'Ne olursa olsun İsrail'in Gazze'ye yönelik barbarca saldırıları karşısında biz dik durmaya devam edeceğiz ve İsrail, bu zulmün bedelini ödeyecek' dedi. Elbette şunun da altını çizdi Sayın Cumhurbaşkanımız; 'Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararı dahil ateşkes için tüm imkanları seferber etmemiz gerekir' dedi. Yine tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımız her daim altını çizdiği üzere, bütün Filistinli gruplar arasında bir insicamın olması gerektiğini de bu anlamda vurguladı. İsrail'e karşı dimdik birlik içerisinde mücadele edilmesi gerektiğini ortaya koymuş oldu"