AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten gazetecileri hedef alan İsrail'e sert tepki

Son dakika haberleri... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, katil İsrail'in gazetecileri hesef almasına sert tepki gösterdi. Çelik, "Gazze Şeridi’nde Filistinlileri acımasızca katleden İsrail ordusunun, bölgedeki insani durumu dünya gündemine taşıyan basın mensuplarını hedef almasını bir kez daha lanetliyoruz." ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi 12 Nisan 2024, 15:07 Güncelleme 12 Nisan 2024, 15:49
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten gazetecileri hedef alan İsrail’e sert tepki

İÇİNDEKİLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail'in saldırısına uğrayan TRT ekibine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Çelik, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, Gazze Şeridi'nde Filistinlileri acımasızca katleden İsrail ordusunun, bölgedeki insani durumu dünya gündemine taşıyan basın mensuplarını hedef almasını bir kez daha lanetlediklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Gazze'deki Nuseyrat kampında yayın hazırlığı yaparken İsrail tarafından hava saldırısına uğrayan TRT Arabi (TRT Arapça) ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; yaralanan muhabir Sami Şahada'ya şifa diliyoruz."

NE OLMUŞTU?
İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ndeki Nusayrat Mülteci Kampı'nı bombalaması sonucu aralarında TRT Arapça ekibinin de bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.

Görgü kaynaklarından alınan bilgiye göre İsrail ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda, bölgedeki gelişmeleri takip eden ve TRT Arapça ekibinin de aralarında bulunduğu bir grup gazeteciyi hedef aldı.

Tank atışı kullanılarak gerçekleştirilen saldırıda bazı gazeteciler yaralandı.Deyr el-Belah'teki Aksa Şehitleri Hastanesi sağlık kaynakları da saldırıda kameraman Sami Şehade'nin ayağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını, TRT Arapça muhabiri Sami Berhum'un da hafif yaralandığını aktardı.

Gazeteci Muhammed es-Savalihi'nin de sağ elinden yaralandığı ifade edildi.