Türkiye'den Gazze'ye yardım eli! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu: Gazzeli 85 hasta ve yaralı Mısır’dan Türkiye’ye getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Gazzeli 85 hasta ve yaralı bu akşam Mısır’dan Türkiye’ye getiriliyor. 106 kişilik refakatçi grubun eşlik ettiği hastalar, ülkemizde tedavi altına alınacak." ifadelerini kullandı. Öte yandan İsrail'in Gazze'ye saldırılarında yaralanan 26 hastayla beraberindeki 34 refakatçi Milli Savunma Bakanlığına (MSB) ait uçakla tedavi için Türkiye'ye getirildi.

Giriş Tarihi 11 Ocak 2024, 19:16 Güncelleme 11 Ocak 2024, 23:44
Türkiye’den Gazze’ye yardım eli! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu: Gazzeli 85 hasta ve yaralı Mısır’dan Türkiye’ye getirildi

İÇİNDEKİLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Gazzeli 85 hasta ve yaralının Türkiye'ye getirileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Gazzeli 85 hasta ve yaralı bu akşam Mısır'dan Türkiye'ye getiriliyor. 106 kişilik refakatçi grubun eşlik ettiği hastalar, ülkemizde tedavi altına alınacak. Bilindiği gibi, Gazze'de sağlık sistemi çökmüş durumda." ifadelerini kullandı.

GAZZELİ HASTA VE REFAKATÇİLERİNİ TAŞIYAN ASKERİ UÇAK ANKARA'YA İNDİ
İsrail'in Gazze'ye saldırılarında yaralanan 26 hastayla beraberindeki 34 refakatçi Milli Savunma Bakanlığına (MSB) ait uçakla tedavi için Türkiye'ye getirildi.

Gazzeli hastalarla refakatçilerini taşıyan ve Mısır'ın El Ariş Havalimanı'ndan kalkan ilk uçak, Ankara Etimesgut Havaalanı'na indi.

MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı C-130 tipi uçakla getirilen hastaların sağlık durumları yolculuk süresince 6 uzman sağlık personeli tarafından kontrol edildi.

Hastalar, havaalanında bekletilen ambulanslarla Etlik ve Bilkent şehir hastaneleriyle Ankara ve Yenimahalle eğitim araştırma hastanelerine sevk edildi.

Gazzeli hasta ve refakatçilerini Türkiye'ye getiren 2. uçağın da bu gece Ankara'ya gelmesi bekleniyor.

"SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKEN GAZZE İÇİN GAYRETİMİZ DEVAM EDECEK"
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen 7. tahliyeyle Gazzeli 85 hasta ve yaralı ile 106 refakatçinin Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

Hastaların tedavisinin Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılacağını belirten Koca, paylaşımında, "Bu insani sorumluluğu milletimiz adına yerine getireceğiz. Bu mübarek gecede hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Sağlık sistemi çöken Gazze için gayretimiz devam edecek." ifadelerine yer verdi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN