Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 05.05.2021 23:59
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.05.2021 00:03
ABONE OL

KKTC Başbakanı koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı , koronavirüs testi pozitif çıkan bir gazeteci ile temaslı olduğu gerekçesi ile karantinaya alındı.

KKTC Başbakanı Saner karantinaya alındı

Koronavirüs testi pozitif çıkan bir gazeteci ile temaslı olduğu öğrenilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı karantinaya alındı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan gazeteci Aytuğ Türkan'ın programına katılan Saner'in temaslı olduğu gerekçesi ile karantinaya alındığı aktarılırken, KKTC'nin 2'nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Kıbrıs Esnaf Zanaatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kamber'in de temaslı olduğu öğrenildi.

SANER'DEN AÇIKLAMA
KKTC Başbakan Hamza Ersan Saner yaptığı yazılı açıklamada, bu sabah programına katıldığı gazeteci Aytuğ Türkkan'ın koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine kendi kendini karantinaya aldığını belirtti.

Çift doz aşı yaptırmasına rağmen, sağlık personellerinin önerilerine uyarak, en kısa sürede halkın arasına dönmeyi dilediğini ifade eden Saner, hükümet çalışmalarının aksamaması için gerekli önlemleri aldıklarını kaydetti.

Başbakan Saner, "Bu sabah programına katıldığım gazeteci Aytuğ Türkkan'ın Covid-19 PCR testinin pozitif çıktığını öğrenmiş bulunuyorum. Öncelikle gazeteci kardeşimiz Türkkan'a geçmiş olsun dileklerimi iletirken, değerli halkımızın bu durum sonrasında kendimi toplumdan izole ettiğimi bilmesini istiyorum. Çift doz aşılı olmama ve sürekli PCR testi yaptırmama rağmen, sağlık personelimizin önerilerine uyacak ve inşallah en kısa sürede tekrar halkımızın arasına döneceğim. Bu süre içinde hükümet çalışmalarının aksamaması için gerekli önlemleri almış bulunmaktayız. Olayın duyulmasından bu yana şahsıma gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür eder, herkese sevgi, selam ve saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.