Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 18.04.2021 11:53
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.04.2021 11:53
ABONE OL

SON DAKİKA: duyurdu! aydınlatıldı

'ndan son dakika haberi geldi. Emniyet ve jandarma asayiş birimlerinin titiz çalışması sonucu geçmiş yıllarda meydana gelen çözüme kavuştu. Ayrıca olayların aydınlatılmasında bu özel ekiplerin yanı sıra jandarma ve emniyetin avuç izi ve parmak izi veri tabanı, ateşli silahlarla meydana gelen olayların tek veri bankasında toplanmasına imkan sağlayan balistika projesi ile '' da etkili oldu.

İçişleri duyurdu! 248 kasten öldürme olayı aydınlatıldı

nca paylaşılan bilgilere göre, emniyet ve jandarma asayiş birimlerinin titiz çalışması sonucu geçmiş yıllara ait çözüme kavuştu.

248 FAİLİ MEÇHUL KASTEN ÖLDÜRME OLAYI ÇÖZÜME KAVUŞTU


Bakanlığı tarafından, geçmiş yıllarda meydana gelen ancak failleri o dönemde ortaya çıkarılmamış olayların emniyet ve jandarmanın özel çalışması sonucu aydınlatılmaya başlandığına dair bilgiler paylaşıldı. Bu kapsamda emniyet ve jandarma asayiş birimlerinde kasten öldürme olaylarının aydınlatılması için özel ekipler kuruldu. Uzmanlaşan personeller arasından seçilen bu özel ekipler, kasten öldürme olaylarıyla ilgili muhafaza altına alınan delil ve belgelerdeki her ayrıntıyı titizlikle inceledi.

'DNA VERİ ENTEGRASYONU' DA ETKİLİ OLDU

Ayrıca olayların aydınlatılmasında bu özel ekiplerin yanı sıra jandarma ve emniyetin avuç izi ve parmak izi veri tabanı, ateşli silahlarla meydana gelen olayların tek veri bankasında toplanmasına imkan sağlayan balistika projesi ile '' da etkili oldu. Bu sayede geçmiş yıllarda yaşanan ancak yaşandığı dönemde aydılatılamamış birçok faili meçhul kasten öldürme olayı da çözüme kavuştu. Emniyet ve jandarma asayiş birimlerince 1990 ile 1998 yılları arasında meydana gelen 8 olay, 2000 ile yılları arasında meydana gelen 27 olay, 2006 ile yılları arasında meydana gelen 41 olay ve 2012 ile 2018 yılları arasında meydana gelen 172 olay olmak üzere toplam 248 faili meçhul kasten öldürme olayı aydınlatıldı.