Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 15.04.2021 18:02
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 15.04.2021 18:02
ABONE OL

? !

Gündemde tüm illerden vatandaşlar ? Sorusunun yanıtını merak ediyor. Yaşadığı belirtilerden şüphelenerek koronavirüs testi yaptıranlar hastaneye yeniden gitmeye gerek kalmadan online olarak sonuçlarını öğrenebiliyor. Bu noktada yoğun bir şekilde araştırılıyor. Sağlık Bakanlığınca geliştirilen e-Nabız uygulaması sayesinde koronavirüs test sonucu dakikalar içerisinde öğrenilebiliyor. İşte detaylar…

Covid 19 test sonucu nasıl öğrenilir?

Tüm dünya gibi ülkemiz de koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Koronavirüs belirtilerini kendisinde hisseden vatandaşlar test yaptırıyor ve sonucunu hastanelere gitmeden öğrenmek istiyor. Bu noktada arama motorları üzerinden sıklıkla Covid 19 test sonucu nasıl öğrenilir? E-nabız covid-19 test sonucu sorgulama ekranına nasıl ulaşılır? Sorularının cevapları araştırılıyor. Covid-19 test sonucunu e-Nabız uygulaması üzerinden öğrenebiliyorsunuz. İşte ayrıntılar…

E-NABIZ COVİD-19 TEST SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

PCR ( Covid 19 ) test sonucunuzu almak için artık sağlık tesislerine gitmek zorunda değilsiniz. Test alınma sırasında size verilecek olan barkod numaranızla ve pasaport numaranızla birlikte TC Kimlik Numaranızla Sağlık Bakanlığımızın E-Nabız sisteminden alabilirsiniz.

1- Herhangi bir Arama Motoruna E Nabız yazıp aratmak.

2- Açılan Sayfada en başta yer alan e-Nabız TC Sağlık Bakanlığı yazan yere tıklamak.

3 - Açılan e-Nabız Sisteminde Covid-19 Test Sonuçlarını tıklamak.

4- Açılan sayfaya TC/Pasaport ve Barkod Numarasını girerek sonuçlara ulaşmak.

COVİD - 19 TEST SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

KORONA VİRÜS TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan korona virüs testinin sonuçları 1 ila 3 gün içerisinde e-Nabız sistemi üzerinden açıklanıyor.

Test alınma sırasında size verilecek olan barkod numaranızla ve pasaport numaranızla birlikte TC Kimlik Numaranızla Sağlık Bakanlığı'nın e-Nabız uygulaması ile sonuçlar görüntüleniyor.

   E-NABIZ NEDİR? E-NABIZ SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

   e-Nabız, sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine, vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır. Telefonunuza e-Nabız uygulamasını indirerek ya da https://enabiz.gov.tr/ adresinden e-Nabız sistemine giriş yapabilirsiniz.

   e-Nabız ayrıca muayene, tetkik ve tedavilerin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinin yönetilebildiği, tıbbi özgeçmişe tek bir yerden ulaşılabilecek bir kişisel sağlık kaydı sistemi.

   Sisteme girişte kimlik doğrulama iki şekilde mümkün oluyor:

   e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, e-İmza veya Mobil İmza kullanılarak T.C. Kimlik Numarası ile sisteme giriş yapılabiliyor.

   e-Devlet şifresi yoksa Sağlık Bakanlığı'na kayıtlı Aile Hekimine cep telefonu numarasının kaydı yapılarak telefona gelecek kısa mesaj ile iletilen tek kullanımlık erişim koduyla sisteme girilebiliyor.

   E-NABIZ SAĞLIK GEÇMİŞİM

   e-Nabız sisteminde sağlık verileriniz varsa bu sayfa e-Nabız sistemine girdiğinizde gördüğünüz ilk ekrandır. Size ait gerçekleşmiş olan son iki muayeneyi bu ekranda görebilirsiniz.

   Yine aynı sayfadan son muayenelerinizi hizmet kalitesi açısından değerlendirilebilir ve muayene ile ilgili yorum yapabilir, hastaneler hakkında yaptığınız yorumları silebilirsiniz. Bu sayfada bulunan Takvim alanında eğer varsa MHRS üzerinden almış olduğunuz hastane randevularınızı ve geçmiş randevu bilgilerinizi görebilirsiniz. Bildirimler bölümünde hesabınızla ilgili yapılan son aktiviteleri, son erişim ve hastane ziyaretleri gibi bilgileri inceleyebilirsiniz.