Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 12.04.2021 16:50
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 12.04.2021 16:50
ABONE OL

Peygamber Efendimizin ! nelerdir?

nelerdir? Peygamber Efendimizin mübarek Ramazan ayında sorgulanan konulardan birisi. 2021 Ramazan ayının başlamasıyla birlikte vatandaşlar ibadetlerini yerine getirecek, oruçlar tutulacak, dualar edilecek. Oruç tutmak için sahura kalkacak vatandaşlar sahur duası yapmak istiyor. Peki sahurda okunacak dualar nelerdir? arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. İşte sahur gecesi okuyabileceğiniz dualar!

Peygamber Efendimizin sahur duası! Sahurda okunacak dualar nelerdir?

Peygamber Efendimizin sahur duası! Sahurda okunacak dualar nelerdir sorusu araştırılan konuların başında geliyor. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı idrak edilmeye başlanıyor. İlk oruca 12 Nisan'ı 13 Nisan'a bağlayan gece kalkılacak. Sahura kalkacak ve oruç için niyet edecek vatandaşlar sahurda okunacak duaları araştırıyor. Peygamber Efendimizin sahur duası merak ediliyor. İşte sahur yaptıktan sonra okuyabileceğiniz dualar!

SAHURDA OKUNACAK DUA!

"Ya mefzei inde kurbetiy, veya ğavsi inde şiddeti, ileyke fezi'tu ve bike isteğestu, ve bike luztu la eluuzu bi sivake vela etlubu'l ferece illa minke, fe eğisni ve ferric enni, ya men yekbelu'l yesire ve ye'fu eni'l kesiri, ikbel minni'l yesire, ve'fu enni'l kesire, inneke ente'l ğafuru'r Rahim, Allahumme inniy es'eluke iymanen tubaşiru bihi kalbi, ve yakinen hetta a'leme ennehu len yusiybeni illa ma ketebte liy, ve razzini mine'l ayşi bima kasemte li, ya erheme'r rahimin. Ya uddeti fi kurbeti veya sahibi fi şiddeti ve ya veliyyi fi ni'meti ve ya ğayeti fi rağbeti ente's satiru avreti, ve'l aminu rev'eti ve'l mukiylu asreti, feğfir li ğatieti ya erheme'r rahimin."

"Ey bela ve sıkıntı zamanında sığınağım ve ey zorluk zamanında imdadım! Sana yalvarıp yakarıyorum. Senden imdat diliyor ve Sana sığınıyorum, başkasına değil. Sıkıntı ve zorluklardan çıkışı ancak Senden diliyorum. O halde imdadıma yetiş ve beni sıkıntılardan kurtar. Ey az ameli kabul edip, çok günahı affeden! Benim az amelimi kabul et ve çok günahımı bağışla. Şüphesiz sen bağışlayan ve merhametlisin.Allah'ım! Senden kalbimle birleşen bir iman diliyorum ve birlikteliğinde ancak bana yazdığın şeylerin ulaşacağına kanaat getirebileceğim bir yaqin istiyorum.

Ey merhametlilerin en merhametlisi! Hayatımda bana kısmet ettiğin şeylere beni razı kıl. Ey sıkıntılı anımda birikimim, zorluk zamanımda yaverim, nimetli günümde velinimetim, rağbet ve iştiyakımın doruk noktası olan Rabbim! Sensin kusurumu örtecek, korkumu emniyete çevirecek ve sürçmemi affedecek olan. O halde benim hatamı bağışla. Ey merhametlilerin en merhametlisi."

   PEYGAMBER EFENDİMİZİN SAHUR DUASI

   Peygamber Efendimiz mealen buyuruyor ki: "Ey bu gecenin ve biraz sonra olacak sahurun Rabbi olan Allah'ımız.. Bizi iftarlara ulaştırırken günahlarımızdan arınmış olarak orucumuzu açmayı nasip eyle... Âmin..."