Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 11.04.2021 06:31
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 11.04.2021 09:06
ABONE OL

| den flaş uyarı: Sıcaklıklar yeniden düşüyor | 11-15 Nisan 2021

tahminleri Genel Müdürlüğüne ait internet sitesi üzerinden yayınlandı. Yapılan son tahminlerde yurt genelinde yağışlı havanın hakim olacağı belirtilirken, bazı bölgelerde yağışın kar şeklinde olacağı açıklandı. Perşembe günü ise yurt genelinde sıcaklıkların 4-6 derece arasında düşeceği de belirtildi. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava nasıl olacak? İşte il il Türkiye geneli ...

Meteorolojiden flaş uyarı: Sıcaklıklar yeniden düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, doğu kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Kars ve Ardahan çevreleri ile Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kayseri, Niğde, Nevşehir çevreleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batısında 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden orta kuvvette, Güney ve İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-90 km/sa), Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT: Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Kars ve Ardahan çevreleri ile Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kayseri, Niğde, Nevşehir çevreleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İÇ VE BATI BÖLGELERİMİZDE ZİRAİ DON TEHLİKESİNE DİKKAT: 13.04.2021 Salı günü sabahına kadar Trakya Kesimi, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege ve Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde zirai don riski olmasından dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta üreticiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Güney ve İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-90 km/sa), Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TÜRKİYE GENELİ İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

   MARMARA
   Parçalı, kuzey ve doğusunun çok bulutlu, yarın (Pazar) Sakarya çevrelerinin yağmurlu, Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

   ÇANAKKALE 3°C, 16°C
   Parçalı bulutlu

   İSTANBUL 2°C, 13°C
   Parçalı ve çok bulutlu

   KIRKLARELİ 0°C, 14°C
   Parçalı bulutlu

   KOCAELİ 4°C, 12°C
   Parçalı ve çok bulutlu

   EGE
   Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Güney ve İç Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

   A.KARAHİSAR -3°C, 6°C
   Parçalı ve çok bulutlu

   İZMİR 6°C, 17°C
   Parçalı bulutlu

   MANİSA 5°C, 17°C
   Parçalı bulutlu

   MUĞLA 2°C, 15°C
   Parçalı bulutlu

   AKDENİZ
   Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Batı ve Orta Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (60-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

   ADANA 8°C, 16°C
   Parçalı ve çok bulutlu bu akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

   ANTALYA 8°C, 18°C
   Parçalı ve çok bulutlu

   HATAY 7°C, 14°C
   Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

   ISPARTA -1°C, 9°C
   Parçalı ve çok bulutlu

     İÇ ANADOLU
     Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Niğde, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

     ANKARA 0°C, 5°C
     Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

     ESKİŞEHİR 0°C, 6°C
     Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

     KONYA -1°C, 6°C
     Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

     SİVAS 0°C, 7°C
     Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

     BATI KARADENİZ
     Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) bölge genelinde kuvvetli olmak üzere kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

     BOLU -1°C, 4°C
     Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

     DÜZCE 2°C, 8°C
     Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

     KASTAMONU -1°C, 4°C
     Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

     ZONGULDAK 4°C, 8°C
     Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

     ORTA ve DOĞU KARADENİZ
     Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

     AMASYA 4°C, 8°C
     Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

     ARTVİN 4°C, 13°C
     Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

     SAMSUN 6°C, 10°C
     Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

     TRABZON 7°C, 12°C
     Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

     DOĞU ANADOLU
     Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) Kars ve Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde(50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

     ERZURUM 4°C, 13°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

     HAKKARİ 7°C, 12°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

     KARS 4°C, 11°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

     VAN 7°C, 14°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

       GÜNEYDOĞU ANADOLU
       Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

       DİYARBAKIR 2°C, 15°C
       Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

       GAZİANTEP 4°C, 10°C
       Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

       SİİRT 8°C, 16°C
       Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) yağmur ve sağanak yağışlı

       ŞANLIURFA 6°C, 14°C
       Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

       11 NİSAN 2021 PAZAR HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

       12 NİSAN 2021 PAZARTESİ HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

       13 NİSAN 2021 SALI HAVA DURUMU TAHMİNLERİ