Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 02.04.2021 21:06
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.04.2021 21:09
ABONE OL

İl Sağlık Müdürlüğü’nden "Hastanelerde yer bulamayan A. Ö. vefat etti" başlıklı habere yalanlama

İl Sağlık Müdürlüğü’nden “İzmir'deki hastanelerde yer bulamayan A. Ö. vefat etti” başlıklı haberlere ilişkin bir açıklama yayımlandı. Yapılan açıklamada, “Hastamızın kaybedilmesinin ilgili hastanemizde veya şehrimizde yatak bulunmaması ile bir ilgisi bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü o haberleri yalanladı!

İl Sağlık Müdürlüğü; bazı internet sitelerinde yer alan "İzmir'deki hastanelerde yer bulamayan A.Ö vefat etti" başlıklı haberleri yalanladı.

Açıklamada; "Hastamızın kaybedilmesinin ilgili hastanemizde veya şehrimizde yatak bulunmaması ile bir ilgisi bulunmamaktadır" denildi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle:

"Hayatını kaybeden hastamız AÖ. ile ilgili olarak haber kanalları ve sosyal medyada farklı yorum ve iddiaların yer alması nedeniyle açıklama ihtiyacı duyulmuştur."

"Söz konusu haberler üzerine yapılan ön incelemede, 10 yıldır relapsing polikondrit ve ön tanısıyla takip edilen ve immunsüpresan tedavi kullanan hastamıza abdominal aorta anevrizması ve trombüs nedeniyle daha önce anjiografi yapılmış olduğu ve stent takıldığı anlaşılmıştır."

"10 Mart 2021'tarihinde başvurduğu romatoloji polikliniğinde aynı tanı ile hastalığının takibi amacı ile yatırılarak gözetim altına alınması önerilmiştir. Bununla birlikte, hastanın kronik rahatsızlığını takip eden hekimimiz tarafından, acil bir durum olmadığı gerekçesiyle, COVID 19 salgını ve hastanın immunosupresif kullanması göz önüne alınarak risk alınmaması adına, hastane yatakları tam dolu olmamasına rağmen, uygun koşullar sağlanana kadar romatoloji servisine yatışının ertelenmesine karar verilmiştir."

"Ancak hastamız 31 Mart 2021 günü saat 23.50 'de bulantı kusma, çarpıntı şikâyetleri ile ile evinden İzmir Kâtip Çelebi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servise getirilmiştir. Genel durumu kötü, hipotansif, septik görüntüde olan hastanın gerekli bütün tetkikleri yapılmış, tomografileri ve BT anjiyografi çekilmiştir. PCR testi çalışılmış ve negatif gelmiştir. Aort anevrizması yanında yaygın efüzyon görülen hasta kalp damar cerrahisi, kardiyoloji ve anestezi hekimlerince değerlendirilmiş ve bu durumda acil cerrahi düşünülmeyerek yakın takip için acil serviste müşahede altına alınmıştır."

"Ertesi gün genel durumu kötüleşen hasta, Cogan Sendromu+ tanısıyla entübe edilmiş ve hastanemiz yoğun bakımdaki risk dikkate alınarak acil olarak ambulans ile Özel Ege Yaşam Hastanesi yoğun bakım servisine nakledilmiştir. Bu hastaneye giriş esnasında arrest gelişen hastaya burada CPR (canlandırma) uygulanmış ve yoğun bakımda tedavi altına alınmıştır. Ancak hastamız yoğun bakımda bir gün sonra 2 Nisan 2021 tarihinde hayatını kaybetmiştir."

"DETAYLI SORUŞTURMA DEVAM ETMEKTEDİR"
"İmmunosupresif tedavi almakta olup salgın döneminde hastanelerimize gelmek zorunda kalan hastalarımıza dikkatle yaklaşılmakta, riskli hastalarla bir arada yatırılmamasına özen gösterilmektedir. Hastamızın kaybedilmesinin ilgili hastanemizde veya şehrimizde yatak bulunmaması ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte süreçle ilgili olarak detaylı soruşturma devam etmektedir."