Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 31.03.2021 15:08
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.03.2021 15:08
ABONE OL

Son dakika: Grup Başkanvekili : Reformları yeni anayasa ile taçlandıracağız

Son dakika haberi... Grup Başkanvekili TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Ünal, "Biz istiyoruz ki cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yeni bir anayasayla girelim. 19 yıl bizim 2023’e, cumhuriyetimizin 100'üncü yılına hazırlık. İşte bu cumhuriyetimizin 100'üncü yılına hazırlığın sessiz devrimleri, reformları taçlandıracağımız asıl çalışma yeni anayasa çalışması olacaktır" şeklinde konuştu.

Mahir Ünal'dan son dakika yeni anayasa açıklaması

Genel Başkan Yardımcılığı görevinden Grup Başkanvekilliği görevine getirilen Kahramanmaraş Milletvekili , TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Ünal, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin öncelikle olarak bir çalışma yapacaklarını söyledi. Ünal, "Biz bu konuda kamuoyunun önüne bir bakış açısı koyacağız. Cumhurbaşkanımız bu konuda bütün tarafları yeni anayasaya katkı sağlamaya davet etti. Önümüzdeki günlerde bu çalışmanın şekli nasıl olacak, TBMM hangi mekanizmalarla ve hangi usul ve yöntemlerle bu çalışmayı yürütecek, bütün tarafların anayasa çalışmasına dönük katılımları hangi mekanizmalarla olacak, önümüzdeki süreç bunu belirleyecektir" diye konuştu.'TÜRKİYE'MİZ YENİ ANAYASAYI HAK EDİYOR'
Ünal, 1983'ten itibaren Turgut Özal ile başlayan süreçten bugüne kadar 'nin gündeminde hep yeni anayasa olduğunu vurgulayarak, "Darbe anayasasından kurtulmak darbe anayasasının ruhundan kurtulmak yeni bir anayasa hazırlığı çalışması yapmak hep Türkiye'nin gündeminde oldu. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki hassasiyetinin temeli şudur; biz istiyoruz ki cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yeni bir anayasayla girelim. 19 yıl bizim 2023'e, cumhuriyetimizin 100'üncü yılına hazırlık. İşte bu cumhuriyetimizin 100'üncü yılına hazırlığın sessiz devrimleri, reformları taçlandıracağımız asıl çalışma yeni anayasa çalışması olacaktır. Türkiye'miz de 100'üncü yılında yeni bir anayasayı fazlasıyla hak ediyor. Türkiye'ye muhalefetin dilinden, söyleminden bakmamak lazım, Türkiye'ye küresel ölçekte dünyadan bakmak lazım; dünyadan baktığınızda bir bölgesel güç görürsünüz" dedi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN