Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 03.03.2021 09:23
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 03.03.2021 13:43
ABONE OL

CHP modeli liyakat! 'nin CHP'li 'nde bir kişiye 3 müdürlük!

Yerel seçimlerden önce liyakat naraları atan CHP’nin söylediği ile yaptığının bir olmadığı yeniden gözler önüne serildi. Daha önce Belediyesi’nde bir kişiye 3 müdürlük skandalı patlamıştı. Aynı durum bu kez de ’nde yaşandı. Öte yandan benzer liyakatten yoksun atamalar Esenyurt Belediyesi'nde de görüldü.

Sürekli liyakat vurgusu yapan CHP'li belediyelerin skandal görevlendirmeleri bitmek bilmiyor.

Daha önce Aydın'ın Efeler Belediyesi'nde bir kişiye verilen 3 müdürlük skandalı, bu kez de Denizli'de CHP'li Merkezefendi Belediyesi'nde yaşandı.

BİR KİŞİYE 3 MÜDÜRLÜK
Belediyenin internet sitesinde, Özel Kalem Müdürü, Halkla İlişkiler Müdürü ve Muhtarlık İşleri Müdürünün aynı kişi olduğu ortaya çıktı.

Ayşe Güven isimli şahsın, 3 müdürlüğe getirilmesi sosyal medyanın gündemine oturdu.

AYDIN'DA DA DURUM AYNI!
Aydın'da 2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilen seçimleri kazanarak Efeler Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan CHP'li Mehmet Fatih Atay, seçim sonrasında yaptığı icraatlar yerine aldığı kararlar ve yaptığı atamalar ile konuşuluyor.

Seçim öncesi yine CHP'li olan belediye başkanı selefi Mesut Özakcan'ın, damadı Abdülkadir Baş'ı özel kalem müdürlüğüne ataması ve oğlunun da belediyede gölge başkanlık yapmasını eleştiren Mehmet Fatih Atay, seçildikten sonra aynı yöntemi kendisi de devam ettirdi.

KARDEŞİNE 3 MÜDÜRLÜK VERDİ
Başkan seçildikten sonra DSİ Bölge Müdürlüğü'nde kurum hekimi olarak görevli kardeşi Dr. Eralp Atay'ı, hukuk işleri müdürlüğü dahil olmak üzere 3 ayrı birimin müdürlüğüne, oğlunu da belediyenin spor kulübünün başına getirdi.

GÖLGE BAŞKAN
Oğlu Eymen Atay'ı da Efeler Spor Kulübü'nde sekreter olarak görevlendiren ve kulübün tüm finansal koordinasyonunu da teslim eden Akay, 'Gölge Başkan' oldu.

   ESENYURT BELEDİYESİ'NDE DE DURUM AYNI
   Liyakatin CHP'li belediyelerin yanından bile geçmediğini gösteren bir durum da Esenyurt Belediyesi'nde yaşandı. Mustafa Karatay isimli kişi Basın ve Yayın Müdürü Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne atandı.

   Günnur Yıldırım ise Sağlık İşleri Müdürü ve Sosyal Yardım Müdürü olarak atandı.

   Söz konusu atamalara henüz parti kanadından açıklama gelmezken sosyal medya kullanıcıları Özgür Özel'i etiketleyerek tepki gösterdi.