Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.02.2021 03:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.02.2021 04:22
ABONE OL

Son dakika: 'den 'de İran destekli gruplara hava saldırısı

Son dakika haberi... (), 'taki saldırılarla ilişkili olduğu gerekçesiyle 'de İran destekli gruplara ait bir yere hava saldırısı düzenledi.

AA
ABD'den Suriye'de hava saldırısı

Son dakika haberi... (), 'taki saldırılarla ilişkili olduğu gerekçesiyle 'de İran destekli gruplara ait bir yere hava saldırısı düzenledi.

ABD'li bir savunma yetkilisi, Bağdat ve Erbil'deki roketli saldırılarla ilişkili olduğu düşünülen ve İran'ın desteklediği Suriye'deki bir gruba ait hedefe saldırı düzenlediklerini teyit etti.

Yetkili, saldırıya ilişkin detay vermezken, Amerikan medyasında yer alan haberlerde ABD Başkanı Joe Biden'ın saldırıya onay verdiği ve bunun tek bir hava saldırısı olduğu iddia edildi.

KETAİB HİZBULLAH VE KETAİB SEYYİD EL ŞÜHEDA DAHİL İRAN DESTEKLİ GRUPLARA AİT TESİSLER VURULDU
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, "Başkan Joe Biden'ın talimatı üzere ABD kuvvetleri doğu Suriye'de İran destekli silahlı gruplarca kullanılan bir yapıya hava saldırısı düzenledi." açıklamasında bulundu.

Bu saldırının son zamanlarda Irak'ta düzenlenen roketli saldırılara karşılık olduğunu belirten Kirby, "Özellikle de bu saldırı Ketaib Hizbullah ve Ketaib Seyyid el Şüheda dahil İran destekli grupların sınır kontrol noktasında bulunan birçok tesisini yok etti." ifadelerini kullandı.

Saldırının DEAŞ karşıtı koalisyon ülkeleri ile danışılarak yapıldığını anlatan Kirby, bunun Irak ve Suriye'deki genel durumu tırmandırmamak için orantılı bir şekilde icra edildiğini kaydetti

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN