Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 14.01.2021 13:26
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.01.2021 14:21
ABONE OL

kimdir, kaç yaşında? Sevim Gözay'ın hastalığı neydi, ölüm nedeni ne? Evli mi, çocukları var mı?

Son dakika haberine göre; Gazeteci, kültür sanat editörü ve prodüktör 'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Bunun üzerine arama motorlarında ', kaç yaşında? Sevim Gözay'ın ölüm nedeni ne? Eşi ve çocukları var mı? gibi araştırmalar yapılmaya başlandı. Gazeteci Sevim Gözay'ın ani vefatı meslektaşlarını ve okurlarını üzdü. Vefat haberini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Çapa, "Çok üzgünüm Sevim Gözay aramızdan ayrılmış Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun" notunu paylaştı.

Sevim Gözay kimdir, kaç yaşında? Sevim Gözay'ın hastalığı neydi, neden öldü? Evli mi, çocukları var mı?

Son dakika haberine göre; Gazeteci, kültür sanat editörü ve prodüktör Sevim Gözay'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Bunun üzerine arama motorlarında 'Sevim Gözay kimdir, kaç yaşında? Sevim Gözay'ın ölüm nedeni ne? gibi araştırmalar yapılmaya başlandı. Gazeteci Sevim Gözay'ın ani vefatı meslektaşlarını ve okurlarını üzdü. Vefat haberini İzzet Çapa sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Çapa, "Çok üzgünüm Sevim Gözay aramızdan ayrılmış Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun" notunu paylaştı.

Sevim Gözay'ın, bu sabah saat 07.30'da İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybettiği öğrenildi. 48 yaşındaki Gözay, lenf kanseri tedavisi görüyordu.

SEVİM GÖZAY KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? HASTALIĞI NEYDİ?

Sevim Gözay bir yayıncı. Kültür, yaşam ve medya alanlarında içerik üretiyor. Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. Asistan olarak 'Dr. Stress', 'Canlan Biraz', yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak 'Sabah Şekerleri', 'Hi-Fi', 'Netiket', yönetmen-seslendiren olarak 'İstanbulART', sunucu-editör olarak 'Şehrin Rengi', 'Dizikolik', 'Bazıları Sıcak Sever' ve 'Artist' programlarını ekrana taşıdı.

Hazırlayıp sunduğu 'Stüdyo: Sinematik Portakal' (TV8) ve 'Cosmopolis' (CNN Türk) programlarıyla kültür sanat ve lifestyle alanlarına yeni ve dinamik bir soluk getirdi. Sunum tarzından kamera açılarına, içerik işleyişinden röportaj stiline, grafik üslubundan kurgu mantığına modern televizyonculuğun etkili bir öncüsü ve şehirli kadının ekrandaki temsili oldu.

21. yüzyılın eşiğinde Pulp Fiction rüzgarına kapılan her yaştan sinemaseverin kalbinde ise kült bir yer edindi ve yeni nesil sinema programlarına yön verdi.

2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü'ne lâyık bulundu. 2006 – 2013 yılları arasında Akşam gazetesi ve Nokta dergisinde şehir, yaşam, ilişkiler, kültür sanat ve popüler kültür hakkında 1500'ün üzerinde köşe yazısı yazdı, röportajlar yaptı.

   'Kızlar ve Babaları' (2011) adlı kitaba katkıda bulundu, 'Kasetten Canlı' (2013) ve 'Sinemaskop Randevular' (2015) adlı kitaplara imza attı.

   Journo, Artful Living, Posta Kitap, Paz Edebiyat, Ot Dergi ve Rejisör dergisinde sinema, edebiyat, yaşam ve medya üzerine içerik üretmeye devam ediyor, her çarşamba Medyascope TV'de Popüler programını yapıyor ve bu adreste blogluyor.