Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.01.2021 13:26
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.01.2021 13:27
ABONE OL

? ÖSYM- ekranı!

Binlerce kişi ? Sorusuna yanıt arıyor. ÖSYM Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihlerini bugün itibariyle almaya başladı, peki ne zaman kadar devam edecek? leri nereden ve nasıl yapılacak? Kamu kurum ve kuruluşlarında kariyer hedefleyen engelli vatandaşların katıldığı EKPSS sınavından sonra tercihlere ilişkin bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM-EKPSS tercih ekranı!

2021-EKPSS sınavına katılanların heyecanla ve merakla beklediği 2021 EKPSS Kura tercihleri başladı. Binlerce kişi Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercihlerinin nasıl ve nereden yapıldığını merak ederek gündemde sıkça araştırmaya başladı. ÖSYM-EKPSS tercih ekranı haberimizde yer alıyor.Engelli memur alımı bekleyen binlerce aday için 2.140 kadro alımı yapılacak.

EKPSS TERCİHLERİ NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM başkanı Halis Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

"Değerli EKPSS adaylarımız,

2021-EKPSS/Kura ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerini bugün başlatıyoruz." dedi.

Tercihler, 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr 'den yapılacak. Sonuç tarihi henüz netleşmedi

BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK'TAN EKPSS AÇIKLAMASI

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Atama yapılacak 2.140 kadro için engellilerin tercih işlemleri bugün başlayacak" dedi.

Bakan Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağını açıkladı.

Adaylar tercih işlemlerini; 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak 2021 günü, saat 23.59'a kadar yapabilecek.

Bakan Selçuk, adayların, Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, öğrenim düzeylerine göre 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS'ye girmiş ya da 2018-Kura veya 2020-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerektiğini hatırlattı

Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM'nin internet adresinde (www.osym.gov.tr) yayımlanacak olan "Tercih Kılavuzu"na göre gerçekleştirebilecek.