Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 25.12.2020 09:52
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 25.12.2020 09:52
ABONE OL

Ortaöğretim ile nerelere atanılır? KPSS ortaöğretim 60, 61, 62, , , , , , , ve 70 puan ile nereye girilir?

ortaöğretim 60 puanla alan yerler 2020! KPSS Ortaöğretim puanı ile nerelere atanılır? KPSS ortaöğretim sınavı sonuçları açıklandı. Sınava giren adaylar ise büyük bir merakla KPSS ile ilgili detayları araştırmaya başladı. KPSS ortaöğretim puanı ile nerelere atanılacağı merak konusu. Aynı zamanda 60, 70,75 puanla nerelere atama yapılacağı araştırılıyor. Peki KPSS Ortaöğretim puanı ile nerelere atanılır?

KPSS ortaöğretim 60 puanla alan yerler 2020! Ortaöğretim KPSS ile nerelere atanılır?

KPSS ortaöğretim 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ve 70 puan ile nereye girilir? KPSS 2020 ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı. Sınava giren adaylar sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM'nin sayfasını ziyaret ediyorlar. Aynı zamanda adaylar ortaöğretim KPSS puanı ile adaylara nerelere girebileceğini araştırmaya başladılar. Peki KPSS Ortaöğretim puanı ile nerelere atanılır? Adaylardan 2020 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi aşağıdaki nitelikler aranıyor.


0-55 KPSS İLE HANGİ MEMUR ALIMLARINA BAŞVURU YAPILABİLİR?

Birçok belediye 50-55 KPSS taban puanı ile memur alımı yapıyor. Öte yandan Jandarma sivil memur alımında da KPSS 55 şartı var.

Üniversiteler sağlık ile normal memur alımlarını KPSS puan sınırı olmadan yapıyor.

Aynı zamanda öğretmenevleri, polisevleri, kamu misafirhaneleri düşük KPSS puanı ile memur alımı yapmaktadır.

LİSE KPSS'DEN 50-60-70-80-90 ALANLARA NERELERE BAŞVURABİLİR?

60, 61, 62, 63 ve 64 lise KPSS ile Memur Alımı için TIKLAYIN

75, 76, 77, 78, 79 lise KPSS ile Memur Alımı için TIKLAYIN

85, 86, 87, 88, 89 ve 90 üzeri lise KPSS ile Memur Alımı için TIKLAYIN

   MEMUR OLMAK İÇİN NE YAPMALI?

   Adaylardan 2020 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi aşağıdaki nitelikler aranıyor.

   KPSS 3.10 MADDESİ NEDİR?

   Bir testte, en az bir (1) ham puanı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır.

   Yani sonuç olarak KPSS için hesaplanabilen birçok puan türü vardır ve siz hesaplanmasını istediğiniz puan türünü etkileyen testlerden en az bir (1) ham puan yapmalısınız. Testi tamamen boş bırakır veya eksi nete düşerseniz puanınız hesaplanmaz.

   KPSS'ye Kimler Girebilir?

   KPSS (Ortaöğretim / Önlisans) ortaöğretim okullarından veya önlisans programlarından (lise, meslek lisesi, iki yıllık meslek yüksekokulları ve dengi açıköğretim) mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde (iki yıl) mezun olabilecek durumda bulunanlar içindir. Adayların, B Grubu Kadrolar için ÖSYM'ce gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibariyle sınava girdikleri öğrenim düzeyinde mezun durumda olmaları şarttır.

     KPSS'ye Neden Girilmelidir?

     Kamu kurum ve kuruluşlarının B Grubu Kadrolarına ilk defa atanacakların geçerli bir KPSS puanına sahip olmaları zorunludur. Kamu kurum ve kuruluşlarının B Grubu Kadrolarına atanmak üzere tercih yapmak isteyen adayların bu sınava mutlaka girmeleri gerekir.

     KPSS Sonuçları Ne kadar Süre İçin Geçerlidir?

     Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerlidir.

     KPSS Nerelerde ve Ne Zaman Yapılmaktadır?

     KPSS (Ortaöğretim / Önlisans) iki ayrı oturumda Lefkoşa ile birlikte yaklaşık 150 sınav merkezinde yapılmaktadır. Sınav, ortaöğretim düzeyinde girecek adaylar için sabah, önlisans düzeyinde girecek adaylar için de öğleden sonra başlatılmaktadır.

     KPSS'nin Geçerli Sayılması İçin Neler Gereklidir?

     Bir adayın sınavının geçerli sayılarak cevap kâğıdının değerlendirilebilmesi için, sınava, Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinde yazılı olan salonda girmesi, kopya eylemine karışmamış olması, cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını doğru olarak kodlaması, soru kitapçığının kapağına T.C. Kimlik Numarasını, adını ve soyadını yazmış olması, kullandığı soru kitapçığının türünü cevap kâğıdına doğru olarak işaretlemiş olması, cevaplarını soru kitapçığına değil, cevap kâğıdına işaretlemiş olması, soru kitapçığını, cevap kâğıdını, Sınava Giriş ve Kimlik Belgesini eksiksiz olarak sınav görevlilerine teslim etmesi, sınavın diğer kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilir.